Blitz | Kliko dhe Informohu

 Lajmi Fundit

Michael Phelps shkruan historinë: Atleti që ka më shumë medalje ari në botë

Michael Phelps shkruan historinë: Atleti që ka më shumë medalje ari në botë
August 12
11:14 2016

Notari i skuadrës amerikane, Michael Phelps, në Lojërat Olimpike në Rio ka siguruar medaljen e tij të 22-të. Me këtë arritje, ai ka shkruar historinë duke u renditur i pari me më tepër medalje ari në të gjithë Lojërat Olimpike që janë mbajtur deri më tani.

Thënë këtë, Michael Phelps tejkaloi rekordin e notarit amerikan, Ryan Lochte, i cili mbante vendin e parë me 12 medalje. /Blitz.al/

 

Shperndaje