Blitz | Kliko dhe Informohu

 Lajmi Fundit

Mesazhi i Granitit për vëllain e tij

Mesazhi i Granitit për vëllain e tij
November 12
16:38 2016

Granit Xhaka, edhe pse luan për Kombëtaren Zvicerane, asnjëherë nuk harron të shikojë Shqipërinë e Kosovën në ndeshjet e tyre përkatëse.

Në rrjetin Facebook, Graniti ka publikuar një foto ku i uron vëllait të tij, Taulantit, një gol sot përballë Izraelit.

Gjithashtu ai thotë se do të shohë ndeshjet Turqi-Kosovë e Shqipëri-Izrael.

Publikimi i tij i plotë:

“Edhe stërvitja e fundit për ndeshjen nesër kundër Ishujve Faroe mbaroi. Nesër në fushë vetëm për fitore.
Tani po relaksohem duke shikuar ndeshjet Turqi – Kosovë dhe më pas atë Shqipëri – Izrael. Ishallah me fitore! Vëllai im i dashur, pres një gol prej teje”. /Blitz.al/

graniti

albania-v-switzerland

 

Komento
Shperndaje