Blitz | Kliko dhe Informohu

 Lajmi Fundit

Mbyllet ndeshja Shqipëri-Marok me rezultatin 0-0

Mbyllet ndeshja Shqipëri-Marok me rezultatin 0-0
August 31
22:44 2016

 

Sot është luajtur ndeshja e parë miqësore Shqipëri – Marok në stadiumin “Loro Boriçi” në Shkodër. Shqipëria ka filluar edicionin e eliminatorëve të Botërorit Rusi 2018. Sipas kreut të FSHF-së, Armando Duka, fillimi i edicionit të ri është një sfidë dhe ndeshja me Maqedoninë është shumë e rëndësishme.

Ndeshja me Marokun mbaroi me rezultatin 0-0. Kuqezinjtë kërkuan golin por nuk arritën të preknin portën e kundërshtarit.

Formacioni zyrtar:

Shqipëria: Berisha, Hysaj, Gjimshiti, Mavraj, Lenjani, Xhaka, Basha, Abrashi, Hyka, Gashi, Çikalleshi.

Trajner: De Biazi

Maroku: El Kajoui, Dakosta, El Moutakui, Dirar, El Ahmadi, Amrabat, Fajr, Tanane, nNesyri, Buhaduz, Aguerd

Trajner: H. Renard

Shperndaje