Blitz | Kliko dhe Informohu

 Lajmi Fundit

Mbrëmja e dytë e Champions. Ja parashikimet…

Mbrëmja e dytë e Champions. Ja parashikimet…
November 02
10:53 2016

Sot në mbrëmje luhen sfidat e dyta të kompeticionit më të rëndësishëm të futbollit, Champions League.

Përballë do të vendosen disa prej ekipeve më të mira europiane, ku spikatin përballjet mes Juventus dhe Lyon, si dhe Tottenham e Bayer Leverkusen. Torinezët do të kërkojnë të konfirmohen në Champions, ndërkohë që anglezët dhe “aspirinat” e Bayer do të ndeshen për vendin e parë ose të dytë në grup. Barazimi nuk i bën punë asnjë ekipi.

Faqet më prestigjioze të basteve parashikojnë rezultatet e këtyre ndeshjeve në bazë të formës që ekipet përkatëse po kalojnë.

Forebet.com parashikon:

Juventus vs Lyon  1-0

Koebenhavn vs Leicester City  0-1

Monaco vs CSKA Moskow  1-1

Tottenham vs Bayer Leverkusen  1-1

Borussia Dortmund vs Sporting CP  2-1

Legia Warszawa vs Real Madrid 0-3

FC Porto vs Club Brugge  1-0

Sevilla FC vs Dynamo Zagreb  2-0

Shperndaje