Blitz | Kliko dhe Informohu

 Lajmi Fundit

Lionel Messi shpreson që golin e 500-të në karrierë ta shënojë në El Clasico (foto)

Lionel Messi shpreson që golin e 500-të në karrierë ta shënojë në El Clasico (foto)
March 30
22:57 2016

Ylli i Barcelonës, Lionel Messi, me golin e realizuar në fitoren e Argjentinës ndaj Bolivisë (2:0) ka arritur në kuotën e 499 golave në karrierë e pas këtij goli, ai ka një dëshirë për ndeshjen ndaj Real Madridit, e cila luhet të shtunën në “Camp Nou” : golin e tij të 500-të t`ua shënojë rivalëve më të mëdhenj në El Clasico, e cila është edhe përballja me shikueshmërinë më të lartë në botë.

“Do të ishte diçka me të vërtetë shumë e bukur për mua ta arrija këtë shifër në një sfidë ndaj Realit, sidomos nëse goli im do t’i jepte avantazhin skuadrës”, – u shpreh 5-herë fituesi i Topit të Artë.

Komento
Shperndaje