Blitz | Kliko dhe Informohu

 Lajmi Fundit

La Liga gjobit skuadrën spanjolle. E çuditshme por e vërtetë

La Liga gjobit skuadrën spanjolle. E çuditshme por e vërtetë
September 20
16:54 2017

Ndodh që ekipet sportive edhe mund të gjobiten dhe të tilla lajme kemi dëgjuar shpeshherë. Por gjobitja që ka marr së fundmi ekipi spanjoll Selta Vigo, duket se ka kapërcyer çdo imagjinatë.

Ishte pikërisht fakti, që stadiumi i ekipit në fjalë në një ndeshje të luajtur nuk kishte mbushur 70% të vendit me tifozë.

Në fakt kjo ishte hera e dytë që klubi galician u gjobit për faktin që stadiumi ‘Balaidos’ ishte gjysmëbosh.

Flitet se klubi po përjeton probleme me financat, por gjithsesi i është dashur të rishohin çmimet e biletave, pasi ulja e kostos së tyre mund t’i shmangë nga një gjobitje e tretë./Blitz.al

 

Komento
Shperndaje