Blitz | Kliko dhe Informohu

 Lajmi Fundit

Kosova në UEFA dhe FIFA, Serbia me një kërkesë të veçantë

Kosova në UEFA dhe FIFA, Serbia me një kërkesë të veçantë
May 18
11:05 2016

Pas anëtarësimit të Kosovës në UEFA dhe FIFA, Serbia ka shprehur kërkesën e saj. Zëvendëspresidenti i Federatës së Futbollit të Serbisë, Ivan Curkovic, ka thënë  për “Kurir” se anëtarësimi i Kosovës në FIFA ishte i pashmangshëm.

Megjithatë, ai ka apeluar që UEFA dhe FIFA të evitojnë përballjet Kosovë-Serbi, qoftë në nivelin e skuadrave edhe në përfaqësueset. “Përtej kësaj nuk do të shkohet, pasi janë të vetëdijshëm që lejimi për zhvillimin e ndeshjeve të skuadrave serbe dhe kosovare dhe kombëtareve do të ishte i gabuar” ka thënë ndër të tjera ai.

Burimi: lajmi.net

Etiketimet
Shperndaje