Blitz | Kliko dhe Informohu

 Lajmi Fundit

Konfirmohet: Shqipëria përballë Ukrainës në Francë! Ja data…

Konfirmohet: Shqipëria përballë Ukrainës në Francë! Ja data…
June 01
17:35 2018

Pas një sërë diskutimesh, më në fund ëhstë vendosur data dhe vendi se kur do të përballet skuadra shqiptare e futbollit me atë ukrainase.

Ndeshja e dytë miqësore për Panuçin do të mbahet në Evian të Francës, ditën e dielë, në 3 qershor në orën 16:00.

Nga pala ukrainase, konkretisht nga trajneri Shevçenko, ishte ngritur pretendimi se ky stadium ishte i papërshtatshëm për një ndeshje të tillë. Ish-futbollisti pretendonte se kishte një kapacitet të vogël dhe mbi të gjithë kishte frikë për sigurinë.

/Blitz.al/

Komento
Shperndaje