Blitz | Kliko dhe Informohu

 Lajmi Fundit

Ka lënë futbollin para 4 viteve por David Beckham paguhet me një shumë stratosferike

Ka lënë futbollin para 4 viteve por David Beckham paguhet me një shumë stratosferike
October 10
14:38 2017

Ai ka 4 vite që ka lënë futbollin por ish-ylli i Anglisë vijon që të paguhet dhe të ketë fitime stratosferike.

David Beckham 42 vjeç është ende një prej njerëzve më të paguar me 1 milion dollarë në muaj, me një pagë vjetore 12.7 milionë, sipas The Sun.  Babi i katër fëmijëve është shumë i lumtur nga fushatat që përdorin imazhin e tij sepse  pasi vari këpucët në gozhdë  ai bashkëpunon me markat “H&M”. Adidas dhe Haig Club dhe fiton 35 mijë dollarë në ditë.

Beckham nuk është më një futbollist i kampionatit anglez Premier League por ai vazhdon të jetë më i paguari se shumica e futbollisteve atje.

/Blitz.al/

 

Komento
Shperndaje