Blitz | Kliko dhe Informohu

 Lajmi Fundit

Juventus “rrëmben” edhe Axel Witsel-in

Juventus “rrëmben” edhe Axel Witsel-in
August 31
09:52 2016

Juventus nuk di të ndalet!
Bardhezinjtë kanë arritur akordin me ekipin e Zenit për mesfushorin Axel Witsel.

Marrëveshja u krye pas një dite të gjatë, ku Beppe Marotta arriti të ulte difrencën mes ofertës dhe kërkesës së rusëve, duke firmosur për 18 milionë euro plus bonuset.

Gjatë ditës së sotme pritet që mesfushori belg të zbresë në Torino për të kryer vizitat mjekësore dhe për të firmosur.

Një lëvizje e zgjuar edhe për Zenit kjo, duke qenë se Witsel ishte në vitin e fundit të kontratës dhe ekzistonte rreziku i largimit me vlerë zero, në fund të sezonit tjetër.

Shperndaje