Blitz | Kliko dhe Informohu

 Lajmi Fundit

Juventus – Higuain ka kryer vizitat mjekësore. Gati kontrata 4-vjeçare

Juventus – Higuain ka kryer vizitat mjekësore. Gati kontrata 4-vjeçare
July 23
14:05 2016

Higuain tek Juventus!

Flitet se ditën e djeshme argjentinasi ka kryer vizitat mjekësore në Madrid, ditë pasi kishte arritur marrëveshjen me klubin bardhezi për një kontratë 4-vjeçare me 7,5 milionë euro në sezon dhe me liri në të drejtat e imazhit.

Për sulmuesin, Juventus është i gatshëm të paguajë klauzolën prej 94,7 milionë eurosh.

Kuptohet pra edhe mungesa e drejtuesve të kampionëve të Italisë në përcaktimin e kalendarit të sezonit të ardhshëm të Serisë A dje, pasi ata janë duke firmosur detajet e fundit të kontratës. /Blitz.al/

Etiketimet
Shperndaje