Blitz | Kliko dhe Informohu

 Lajmi Fundit

Jose Mourinho: Pogba duhet të punojë shumë për t’u pozicionuar në ekip

Jose Mourinho: Pogba duhet të punojë shumë për t’u pozicionuar në ekip
August 08
12:40 2016

Jose Mourinho, menaxheri i klubit të futbollit Manchester United,  është shprehur se futbollistit Paul Pogba do t’i duhet të luftojë për t’u pozicionuar në skuadër. Futbollisti francez Pogba  pritet të bëjë sot vizitat mjekësore në Manchester. Pas fitores 2-1 të ekipit ndaj Leicester City në Community Shield, Mourinho është shprehur i kënaqur që 23-vjeçari do të jetë pjesë e ekipit.

I pyetur nga BT Sport ai ka thënë se është e mahnitshme që një futbollist kaq i mirë do të jetë pjesë e ekipit. Jesse Lingard dhe Zlatan Ibrahimovic ishin golashënuesit e ndeshjes ndaj Leicester City./Blitz.al/

Shperndaje