Blitz | Kliko dhe Informohu

 Lajmi Fundit

Italia mposht Shqipërinë mes tymueseve dhe fishekzjarrëve

Italia mposht Shqipërinë mes tymueseve dhe fishekzjarrëve
March 24
22:45 2017

Ka përfunduar ndeshja Itali-Shqipëri me rezultatin 2:0 në favor të italianëve.

Golat u shënuan në minutën e 12-të nga De Rossi dhe në të 79-n nga Immobile.

Paçka se ndeshja u pezullua për disa minuta si pasojë e hedhjes së fishekzjarrëve dhe tymueseve në fushë dhe në pankinat e tifozëve shqiptarë, skuadra italiane ka arritur të triumfojë duke marrë 3 pikët.

Ndeshja është e vlefshme për eliminatoret e botërorit “Rusi 2018”. /Blitz.al/

 

Komento
Shperndaje