Blitz | Kliko dhe Informohu

 Lajmi Fundit

Ia cilët janë legjendat që kanë më shumë finale të humbura (foto)

Ia cilët janë legjendat që kanë më shumë finale të humbura (foto)
March 30
22:36 2016

Një ndër ëndrrat më të mëdha të çdo futbollisti është të fitojë sa më shumë trofe si me ekipin ku luan, ashtu edhe personalë. Më poshtë po ju paraqesim një listë me 5 futbollistë shumë të mëdhenj, por që njëkohësisht cilësohen si futbollistët me më shumë finale të humbura.

1.Alessandro Del Piero – pesë finale të humbura
2.Javier Zanetti – pesë finale të humbura
3.Paolo Maldini – pesë finale të humbura
4.Zinedine Zidane – katër finale të humbura
5.Michael Ballack – katër finale të humbura

Komento
Shperndaje