Blitz | Kliko dhe Informohu

 Lajmi Fundit

Hidhet shorti i UEFA Champions League. Ja përballjet…

Hidhet shorti i UEFA Champions League. Ja përballjet…
August 25
19:25 2016

Sapo është hedhur shorti i grupeve të sezonit të ri të UEFA Champions League.

32 skuadrat më të mira europiane, të ndara në 8 grupe do të përballen me njëra-tjetrën për të nxjerrë ‘mbretin’ e ri në kontinent, për sezonin 2016-2017.

Nga shorti spikasin përballjet e grupit A, ku ndodhen Paris Saint Germain e Arsenal, ato të grupit C ku ndodhen Barcelona e Manchester City, të grupit D, mes Bayern Munchen e Atletico Madrid si dhe përballja e grupit F mes kampionëve në fuqi të Real Madrid dhe Borussia Dortmund.

Më poshtë gjeni pasqyrën e plotë të grupeve:
/Blitz.al/

Champions