Blitz | Kliko dhe Informohu

 Lajmi Fundit

Hidhet shorti i Botërorit/32 skuadrat mësojnë kundërshtarët

Hidhet shorti i Botërorit/32 skuadrat mësojnë kundërshtarët
December 01
17:21 2017

Pak më parë ka përfunduar  hedhja e shortit të grupeve për Kupën e Botës “Rusi 2018” në Moskë.

Në Botërorin që do të zhvillohet vitin e ardhshëm marrin pjesë 32 skuadra, të cilat do të ndahen në 8 grupe me nga 4 ekipe.

Grupi A

Rusia, Uruguai, Egjipt, Arabia saudite

Grupi B

Portugali, Spanjë, Iran, Marok

Grupi C

Franca, Peru, Danimark, Australi

Grupi D

Argjjentinë, Kroaci, Islandë, Nigeri

Grupi E

Brazil, Zvicër, Kosta Rika, Serbi

Grupi F

Gjermania, Meksikë, Suedi, Kore

Grupi G

Belgjikë, Angli, Tunizi, Panama

Grupi H

Poloni, Kolumbi, Senegal, Japoni

Komento
Shperndaje