Blitz | Kliko dhe Informohu

 Breaking News

Granit Xhaka: Urime Shqipërisë për tre pikëshin e parë në Kampionatin Europian

Granit Xhaka: Urime Shqipërisë për tre pikëshin e parë në Kampionatin Europian
June 20
10:09 2016

Lojtari me origjinë shqiptare Granit Xhaka që luan për Kombëtaren zvicerane në “Euro 2016”, nuk ka harruar të urojë Shqipërinë për fitoren e saj të shënuar dje në stadiumin e Lionit.

Sikundër herët e tjera, ku ai ka uruar Kombëtaren shqiptare apo të vëllanë Taulant Xhaka, sërish përmes një postimi në rrjetin social “Twitter”, Granit Xhaka uron dhe në gjuhën shqipe.