Blitz | Kliko dhe Informohu

 Lajmi Fundit

Gjermanët me krenari kampioni edhe te Papa?

Gjermanët me krenari kampioni edhe te Papa?
November 14
14:16 2016

Ati i shenjtë Papa Françesku ka mirëpritur në Vatikan Kombëtaren Gjermane të Futbollit, një ditë para takimit miqësor mes Italisë e Gjermanisë.

Me këtë rast, gjermanët i kanë dhuruar Papës një bluzë të Gjermanisë kampione bote të vitit 2014, me nënshkrimet e të gjithë lojtarëve. Nuk është e qartë nëse kjo ishte një dhuratë simbolike e thjeshtë apo shenjë e krenarisë gjermane!

Nga ky moment, Papa Françesku ka përfituar nga rasti për të folur pak çaste me futbollistët dhe trajnerin Low. /Blitz.al/

papa

papa-1

Komento
Shperndaje