Blitz | Kliko dhe Informohu

 Lajmi Fundit

Flet menaxheri i Buffon: “Strakosha një portier i madh, komplimente Igli Tares”

Flet menaxheri i Buffon: “Strakosha një portier i madh, komplimente Igli Tares”
March 01
21:13 2018

Karriera brilante e Gianluiggi Buffon, bazohet dhe ka meritat e pastra të portierit të viteve 70’-80’ Silvano Martina i cili në momentin që i dha fund futbollit u bë edhe menaxheri i lojtarëve.

Ai në një intervistë për mediat italiane, nuk ka lënë pa përmendur edhe paraqitjen e portierit të Lazio-s, djaloshit shiptar Thomas Strakosha , në ndeshje gjysëmfinalë për Kupën kundër Milan.

“Strakosha është një portier i madh. Duhet t’i bëj komplimente Tares për këtë zgjedhje. Ai është vendimtar, nuk gabon asnjë ndeshje”, tha Martina teksa foli për RMC, ku pranoi se Giggi Buffon mund të vazhdonte edhe për dy vite të tjera karrierën e tij, por nuk kishte marrë ende një vendim përfundimtar. .Blitz.al/

Komento
Shperndaje