Blitz | Kliko dhe Informohu

 Lajmi Fundit

Fëmijët vizatojnë futbollistët e “Kampionatit Botëror”, albumi i tyre shitet për bamirësi!

Fëmijët vizatojnë futbollistët e “Kampionatit Botëror”, albumi i tyre shitet për bamirësi!
July 09
19:21 2018

Një shkollë fillore në Somerset ka përfunduar versionin e saj të albumit me vizatimet e futbollistëve të “Kampionatit Botëror”. Janë vizatuar 576 lojtarë nga nxënësit e kësaj shkolle, ai ka 76 faqe  dhe është quajtur “Flaxini Ëorld Cup Album”, siç edhe quhet shkolla ku nxënësit studiojnë.

Albumi është nxjerrë në shitje në internet dhe paratë do të shkojnë për bamirësi në lidhje me kauzën e kancerit në stomak.

Ky është cilësuar si një gjest mjaft i veçantë nga prindërit dhe njerëzit e tjerë. Krijuesit e librit shpresojnë që ky album të shkaktojë sa më shumë moment argëtimi dhe buzëqeshje./Blitz.al/

The England squad

Eric Dier

Jordan Henderson

Kevin Keegan and Eddie 'The Eagle'

Komento
Shperndaje