Blitz | Kliko dhe Informohu

 Lajmi Fundit

Euro 2016 – Përleshje mes tifozëve ukrainas e atyre polakë

Euro 2016 – Përleshje mes tifozëve ukrainas e atyre polakë
June 21
18:03 2016

Ka hasur jo pak probleme policia franceze në pragndeshjen Ukrainë-Poloni të grupit C, e cila luhet në Marsejë.

Tifozë të veshur me me ngjyrat e uniformave të të dyja Kombëtareve janë përplasur me njëri-tjetrin në qendrën historike të qytetit, duke e bërë kështu të detyrueshme ndërhyrjen e policisë.

Pas lëshimit të disa shisheve nga ana e ultrasve të të dyja ekipeve, agjentët kanë lëshuar gaz lotsjellës për të shpërndarë turmën, e për të arrestuar më pas 2 persona të përfshirë.

Flitet se situate është qetësuar, teksa ndeshja në fushën e blertë sapo ka filluar!

Etiketimet
Shperndaje