Blitz | Kliko dhe Informohu

 Lajmi Fundit

Euro 2016 – Ja renditja e çerekfinalistëve, sipas mundësive për të triumfuar

June 29
12:23 2016

8) Islanda

Picture 1 of 8

Është e pamundur të mos dashurohesh me historinë e kësaj Kombëtareje. Në ndeshjen e fundit përballë Anglisë ata treguan me të gjitha forcat se nuk kishin asgjë për të humbur e njëkohësisht që e dëshironin me të gjitha forcat kualifikimin. Të gjithë e dinë se ndeshja e radhës përballë Francës do të jetë diçka ndryshe, edhe pse ajo çka kanë bërë islandezët deri tani do të mbetet gjatë në memorie.

Tashmë jemi gati për të shijuar fazën e çerekfinaleve të Euro 2016 dhe janë vetëm 8 skuadrat që kanë mbetur për të luftuar për kupën.

Në këtë grup skuadrash janë disa emra me të cilët jemi mësuar, por ka edhe ekipe që përveçse janë debutuese në një turne të tillë, arrijnë të kualifikohen edhe për fazat e përballjeve teke.

Ashtu si të gjithë e dimë, Spanja dhe Anglia do të mungojnë në “apel”, pasi u eliminuan respektivisht nga Italia dhe Islanda.

Në galerinë më lart, “Mirror” ka bërë një listim të ekipeve rreth mundësive për të triumfuar në Euro 2016, bazuar në cilësinë e lojtarëve të grumbulluar, në aftësitë e trajnerit dhe në vështirësitë e përballjeve të radhës.

Komento
Etiketimet
Shperndaje