Blitz | Kliko dhe Informohu

 Lajmi Fundit

“Euro 2016” – Gianni De Biasi shpall listën e futbollistëve për në Francë

“Euro 2016” – Gianni De Biasi shpall listën e futbollistëve për në Francë
May 21
12:25 2016

Tashmë jemi në prag të pjesëmarrjes më të bujshme të kombëtares shqiptare të futbollit!
Kampionati Europian nis pas pak javësh dhe skuadra e i gjithë stafi po përgatiten për përfaqësimin më të mirë të mundshëm.

Në paraditen e sotme, në një konferencë për shtyp në Federatën Shqiptare të Futbollit, De Biasi ka shpallur listën prej 27 lojtarësh. Prej tyre do të jenë 23 ata të cilët do të shkojnë në Francë.

Programi përgatitor i skuadrës do të nisë më datë 23 maj në Austri, për të vazhduar më pas në Itali e Francë.

“Listën e kam përpiluar vetë, duke i besuar bindjes sime, pa ndikimin e askujt. Futbollistëve u kam nisur një letër ku i shpjegoj qartë se ata janë përzgjedhur për të krijuar një skuadër. Ne do të funksionojmë si të tillë, ashtu siç kemi vepruar derimë tani!” – theksoi trajneri i përfaqësueses.

Kjo është lista e 27 futbollistëve:

Lista

Etiketimet
Shperndaje