Blitz | Kliko dhe Informohu

 Lajmi Fundit

Euro 2016 – Finalja Portugali-Francë: ja formacionet zyrtare…

Euro 2016 – Finalja Portugali-Francë: ja formacionet zyrtare…
July 10
20:28 2016

Vetëm pak minuta na ndajnë tashmë nga finalja e shumëpritur e Euro 2016 mes Portugalisë e Francës dhe emocionet në të dyja kampet janë të mëdha!

Evra apo Pepe? Pogba apo Nani? Griezmann apo Cristiano Ronaldo? Kush do të triumfojë në fund? Na mbetet veç të presim…

Këto janë formacionet zyrtare të ndeshjes:

PORTUGALIA: Rui Patricio, Pepe, Jose Fonte, Raphael Guerriero, Cristiano Ronaldo, Joao Mario, William Carvalho, Renato Sanches, Nani, Cedric, Adrien Silva.

FRANCA:  Hugo Lloris, Patrice Evra, Antoine Griezmann, Dimitri Payet, Olivier Giroud, Blaise Matuidi, Paul Pogba, Moussa Sissoko, Bacary Sagna, Laurent Koscielny, Samuel Umtiti.