Blitz | Kliko dhe Informohu

 Lajmi Fundit

Dënohet Flamurtari, i hiqen 6 pikë dhe është në prag përjashtimi

Dënohet Flamurtari, i hiqen 6 pikë dhe është në prag përjashtimi
November 10
16:24 2016

Komisioni i Disiplinës në Federatën Shqiptare të Futbollit ka dënuar klubin e futbollit Flamurtari duke i zbritur 6 pikë nga klasifikimi. Gjithashtu, klubi vlonjat paralajmërohet seriozisht se nëse nuk shlyen detyrimet financiare brenda 12 ditëve do të zbritet një kategori më poshtë.

Shkaku është se klubi nuk ka paguar detyrimet e tij financiare ndaj lojtarëve.

Tashmë Flamurtari ndodhet në kuotën e 12 pikëve, çka do të thotë se do të zbresë në 6 pikë, në vend të parafundit, 1 pikë më tepër se Korabi i Dibrës.  /Blitz.al/

Shperndaje