Blitz | Kliko dhe Informohu

 Lajmi Fundit

Cristiano Ronaldo nuk luan ndaj Manchester City-t

Cristiano Ronaldo nuk luan ndaj Manchester City-t
April 26
20:05 2016

Sonte luhet gjysmëfinalja e parë e Champions League mes Manchester City-t dhe Realit të Madridit. Një lajm i keq vjen për të gjithë tifizët madrilenë: lojtari kryesor i tyre nuk do të luajë. Ronaldo nuk ia ka dalë të jetë i gatshëm për sfidën e sotme pas dëmtimit që mori një javë më përpara.
Këto janë formacionet e të dyja skuadrave.

Mancherter City: Hart, Sagna, Kompany, Otamendi, Clichy, Fernandinho, Fernando,  Navas,  D.Silva, De Bruyne, Aguero.
Real Madrid: Navas, Carvahal, Pepe, Sergio Ramos, Marcelo, Casemiro, Modric, Kroos, Bale, Lucaz Vasquez , Benzema.

Komento
Shperndaje