Blitz | Kliko dhe Informohu

 Lajmi Fundit
  • Tronditen bizneset Call Center. Kalohet ligji i ri nga senati italian Asaj që i frikësoheshin të gjitha bizneset shqiptare të Call Center sapo ka ndodhur. Senati italian ka miratuar sot ligjin për bizneset Call Center që operojnë jashtë territorit italian dhe...
  • CIA vjen në Tiranë Drejtori i CIA-s (Central Inteligence Agency) amerikane, John Brennan, ka mbërritur në Tiranë, ku është takuar me presidentin Nishani e kryeministrin Rama. Mësohet se Brennan ka diskutuar me autoritetet tona...
  • Itali, shkatërrohet banda e shqiptarëve Një tjetër operacion i karabinierisë italiane në zonën e Ternit në Itali ka shkatërruar një bandë shqiptarësh që merrej me trafikimin e lëndëve narkotike. Shqiptarët e moshave 37 dhe 34-vjeçare...
  • Ukrainë, nuk shkuan për ta zëvendësuar, vdes i ngrirë ushtari… I priti ushtarët e tjerë për një kohë të gjatë, me shpresën se nga momenti në moment do të vinin për ta zëvendësuar, por askush nuk u shfaq. Kështu humbi...
  • LIBRA dorëzon në Kuvend nismën për minimumin jetik Partia e krijuar një muaj më parë, LIBRA, ka dorëzuar në Kuvend një nismë për minimumin jetik. Kjo nismë u prezantua nga deputetja e kësaj partie, Mimoza Hafizi, e cila...
  • Lutfi Dervishi: Gazetarët sot u ngjajnë hienave! Në një shkrim të tij, analisti Lutfi Dervishi ka trajtuar aktualitetin në Shqipëri në këto momente dhe mënyrën e pasqyrimit të lajmeve të përditshme nga mediat në vend, çka sipas...
  • Laborantët-Beqajt: Tërhiqu nga koncesioni! Laborantët që operojnë në spitalet shtetërore shqiptare kanë protestuar në shumicën dërrmuese të spitaleve tona, duke i kërkuar ministrit të Shëndetësisë, Ilir Beqaj, të tërhiqet nga dhënia me koncesion e...
  • Rama ironizon PD-në. Komentuesja: Një surrat keni të gjithë ju   Kryeministri Rama ka ironizuar PD-në dhe kreun e saj Basha përmes një statusi në Facebook-un e tij personal. “Gënjej unë, gënjen BE, gënjejnë SHBA-të, gënjejnë të gjithë veç Lulit...
  • Basha takon Merkel Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ka takuar kancelaren gjermane Angela Merkel, gjatë punimeve të Kongresit të Partisë që Merkel drejton në Gjermani. Basha e ka falënderuar kancelaren për ndihmën...
  • Krujë, gjendet i vdekur në banesë 40-vjeçari Një 40-vjeçar nga Kruja është gjendur i pajetë në banesën e tij. I identifikuar si Tonin Dobrozi, viktima raportohet se nuk ka pasur shenja dhune në trup dhe sipas ekspertizës...

Befason Carlo Ancelotti: Mendoja se Leonardo ishte miku im, por…

Befason Carlo Ancelotti: Mendoja se Leonardo ishte miku im, por…
October 27
19:15 2016

Pas polemikave të lindura që nga momenti i publikimit të autobiografisë së Mauro Icardi-t, tashmë është momenti i trajnerit Carlo Ancelotti, i cili rrëfen për publikun disa detaje nga karriera e tij.

Krahas shumë triumfeve, kupave të fituara, nuk kanë munguar kurrsesi zhgënjimet, si ai prej brazilianit Leonardo, në kohën kur Ancelotti ishte te Paris Saint Germain.

“Përse t’i thuash një trajneri që mund të shkarkohet? Po nëse do të kisha fituar ndeshjen, çfarë do të ndodhte? Sigurisht që do të vazhdoja të qëndroja, por nuk do të ndihesha më rehat. Ne fituam 2 me 1 kundër Porto-s, nuk më pushuan por asgjë nuk ishte më si më parë”, – shkruan italiani në librin e titulluar “Lideri i heshtur”.

Më tej Ancelotti shton:

“Nuk ndjeva më mbështetjen e klubit e për këtë lajmërova Leonardo-n që do të largohesha në fund të sezonit. Ai ishte miku im ose të paktën kështu besoja e pavarësisht kësaj nuk më dha asnjë arsye të vërtetë se përse më kishin trajtuar në atë mënyrë”, – shkruhet në një tjetër paragraf të librit, që zbulon detaje që për pjesën më të madhe të tifozëve të futbollit ishin të panjohura deri në momentin e nxjerrjes në treg të autobiografisë së një prej trajnerëve më të mirë në botë. /Blitz.al/

 

Komento
Shperndaje