Blitz | Kliko dhe Informohu

 Lajmi Fundit

5 momentet më të bukura të Totti-t në derbin Roma-Lazio

5 momentet më të bukura të Totti-t në derbin Roma-Lazio
December 02
12:16 2016

Totti dhe derbi Roma-Lazio është një histori e gjatë dhe pasionante, që është e vështirë ta përfshish në pak imazhe.

Një histori që nis në vitin 1994 dhe që ka vijuar me gola të shënuar, mesazhe kontradiktore apo edhe episode në fushë jo aq pozitive, për të cilat kapiteni legjendë i Romës është kritikuar shpesh.

Megjithatë, ajo që mbetet përpos gjithçkaje është historia.

Këto janë 5 momentet pikante të Totti-t në derbi përgjatë viteve.

toti

toti-1

toti-2

toti-4

toti-3

Komento
Shperndaje