Blitz | Kliko dhe Informohu

 Lajmi Fundit

(VIDEO) 3 mrekullitë e Gashit

(VIDEO)  3 mrekullitë e Gashit
November 12
13:44 2016

Shkëlzen Gashi ka shënuar këtë vit disa prej golave më spektakolarë të Ligës Amerikane, MLS.

Së fundmi ai ndihmoi skuadrën e tij Colorado Rapid të kualifikohej në finale të playoff-it, pas golit të mrekullueshëm të shënuar ndaj LA Galaxy.

Por ky nuk ishte goli i tij i vetëm silur nga jashtë zone.

Në votimin e golave më të mirë të Ligës Amerikane, Gashi ka marrë shumicën e votave për golin më të bukur, atë të shënuar ndaj Vancouver.

Këtë sezon, deri tani Gashi ka shënuar 10 gola për Rapids, por për Kombëtaren Shqiptare ka munguar 2 ndeshjet e fundit dhe nuk dihet nëse do të luajë ose jo në sfidën e sotme përballë Izrarelit. /Blitz.al/

Ja 3 golat më të bukur të tij:

 

Komento
Shperndaje