Blitz | Kliko dhe Informohu

Sporti

Video rrëfimi emocionues i Lazios për Strakoshën: “Rënia nuk është dobësi por një shtytje për tu ringritur”

    Video rrëfimi emocionues i Lazios për Strakoshën: “Rënia nuk është dobësi por një shtytje për tu ringritur”

Thomas Strakosha nuk është një emër i padëgjuar për ne, është pikërisht ai: portieri me origjinë shqiptare i skuadrës së Lazios në Itali. Strakosha ka bërë një mini dokumentar për

Lexo me Shume

Sulmuesi i Tiranës, Majkëll Ngoo dënohet për shpërndarje droge

Sulmuesi i Tiranës, Majkëll Ngoo dënohet për shpërndarje droge

Sulmuesi i ekipit të Tiranës, Majkëll Ngoo është dënuar nga gjykata angleze pasi është akuzuar për shitje droge. Bëhet fjalë për një ngjarje të vitit 2006 ku Ngoo bashkë me

Lexo me Shume

Tjetër skandal dopingu në peshëngritje! Evangjeli Veli u skualifikua nga Kampionati Europian

    Tjetër skandal dopingu në peshëngritje! Evangjeli Veli u skualifikua nga Kampionati Europian

Sporti i peshëngritjes në vendin tonë është goditur sërish nga një tjetër skandal dopingu. Pas Romela Begajt së fundmi edhe peshëngritësja tjetër, Evangjeli Veli, ka rezultuar pozitive në kontrollet anti-doping.

Lexo me Shume

Pas një sherri në stërvitje, sulmohet me thikë tranjeri i Tiranës

    Pas një sherri në stërvitje, sulmohet me thikë tranjeri i Tiranës

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur para pak ccastesh në kompleksin stërvitor “Skënder Halili”. Migen Memeli tranjeri i 17-vjeccarëve është sulmuar me thikë nga një prej prindërve të lojtarëve. Sipas

Lexo me Shume

“Nuk kanë b*thë të bëjnë zgjedhje…” – Trajneri Panucci ka një mesazh për ata që refuzuan Shqipërinë dhe për Ansi Agollin.

    “Nuk kanë b*thë të bëjnë zgjedhje…” – Trajneri Panucci ka një mesazh për ata që refuzuan Shqipërinë dhe për Ansi Agollin.

Tranjeri i kombëtares kuqezi ka dalë në një konferencë për shtyp ku ka folur për disa detaje në prag të miqësores me Norvegjinë, e cila do të luhet më datë

Lexo me Shume

Urdhër-arrestin për futbollistin e Vllaznisë, tjetërsoi pronat në Lezhë!

Urdhër-arrestin për futbollistin e Vllaznisë, tjetërsoi pronat në Lezhë!

Lista e 23 emrave të skandalit të  tjetërsimit të pronave në bregdetin e Lezhës përfshin edhe emrin e futbollistit të Vllaznisë, Renato Malota. Ndaj tij është lëshuar një urdhër-arresti pasi

Lexo me Shume

Champions Leauge/ Hidhet shorti, ja cilat janë super “Derbyt” që do të na dhurojnë emocione

    Champions Leauge/ Hidhet shorti, ja cilat janë super “Derbyt” që do të na dhurojnë emocione

Në Noyn të Zvicrës është hedhur shorti i “Champions League” ku 8 skuadra kanë mësuar kundërshtarin për fazën e çerekfinaleve dhe këto do të jenë përballjet që pritet  të na

Lexo me Shume

Talenti Manuel Gaxhja, i pari shqiptar pjesëmarrës në kompeticionin e famshëm ndërkombëtar të Arteve të Përziera Marciale

    Talenti Manuel Gaxhja, i pari shqiptar pjesëmarrës në kompeticionin e famshëm ndërkombëtar të Arteve të Përziera Marciale

Një ndër sportet më të veçanta është edhe ai i Bellator 196 e cili ka të bëjë me artet e përziera marciale Pjesë e këtij sporti për herë të parë

Lexo me Shume

“Nuk jam shqiptar, jam shqiptar i Kosovës.” – Talenti nga Zvicra tregon pse zgjodhi Kombëtaren e Kosovës dhe jo të Shqipërisë…

  “Nuk jam shqiptar, jam shqiptar i Kosovës.” – Talenti nga Zvicra tregon pse zgjodhi Kombëtaren e Kosovës dhe jo të Shqipërisë…

Një nga talentet e rinj, i rritur dhe i formuar në Zvicër, i cili deri më tani ishte pjesë e

Lexo me Shume

E rrallë në Turqi! Ish-futbollisti i Inter-it rrezikon 2 vite burgim pasi ofendoi arbitrin-polic…

E rrallë në Turqi! Ish-futbollisti i Inter-it rrezikon 2 vite burgim pasi ofendoi arbitrin-polic…

E rrallë po aq sa e pabesueshme ngarja që na vjen nga Turqia, e përcjellë nga agjencia “Anadolu”. Ish-futbollisti i

Lexo me Shume

Bashkim Fino i drejtohet Gjykatës së Arbitrazhit Sportiv, arsyeja përzgjedhja e Armand Dukës si president i FSHF-së

  Bashkim Fino i drejtohet Gjykatës së Arbitrazhit Sportiv, arsyeja përzgjedhja e Armand Dukës si president i FSHF-së

Zgjedhjet e zhvilluara pak javë më parë për Presidentin e Federatës së Futbollit janë mbyllur me fitoren Armand Dukës i

Lexo me Shume

Rastësi e “frikshme” në Firenze. Astori “prezent” në golin e vetëm të ndeshjes Fiorentina-Benevento…

  Rastësi e “frikshme” në Firenze. Astori “prezent” në golin e vetëm të ndeshjes Fiorentina-Benevento…

Tifozët e Fiorentinës bënë homazhet e fundit për kapitenin Davide Astori i cili humbi jetën në dhomën e hotelit një

Lexo me Shume

Festë e madhe në shtëpinë e Messi-t: Futbollisti bëhet baba për herë të tretë!

  Festë e madhe në shtëpinë e Messi-t: Futbollisti bëhet baba për herë të tretë!

Pati një mungesë të Lionel Messit gjatë mesit të javës në Superkupën spanjolle dhe tashmë e kuptuam përse: ai ka

Lexo me Shume

Vllaznia mposht Tiranën me rezultatin e thellë 6 me 1!

  Vllaznia mposht Tiranën me rezultatin e thellë 6 me 1!

Ditën e sotme është luajtuar ndeshja finale për kampionatin e futbollit të femrave në Elbasan, ku Vllaznia ka mundur thellësisht

Lexo me Shume

Përfundon autopsia e kapitenit e Fiorentinës: Ndërroi jetë nga një atak kardiak!

  Përfundon autopsia e kapitenit e Fiorentinës: Ndërroi jetë nga një atak kardiak!

Menjëherë pas lajmit tragjik të ndarjes nga jeta të kapitenit të skudrës së Fiorentinës, autoritetet kanë marrë masat e duhura

Lexo me Shume

Bota e futbollit qan Astori-n, shoku i skuadrës zbulon mesazhet e fundit me kapitenin…

  Bota e futbollit qan Astori-n, shoku i skuadrës zbulon mesazhet e fundit me kapitenin…

Ditën e djeshme bota e futbollit u trondit nga ngjarja e hidhur e ndarjes nga jeta të kapitenit të skudrës

Lexo me Shume

Rezultatet zhgënjyese: Partizani shkarkon edhe trajnerin Sulejman Starova!

  Rezultatet zhgënjyese: Partizani shkarkon edhe trajnerin Sulejman Starova!

Pas rezultateve aspak të mira në 5 ndeshjet e fundit, ku ekipi kryeqytetas ka arritur të marrë vetëm 1 fitore,

Lexo me Shume

Zbulohen detaje të reja për humbjen e kapitenit të Fiorentinës

  Zbulohen detaje të reja për humbjen e kapitenit të Fiorentinës

Davide Astori, mbrojtësi dhe kapiteni i Fiorentinës, u gjet i vdekur sot në dhomën e hotelit në Udine ku po

Lexo me Shume

Ndërron jetë kapiteni i Fiorentinës: U gjet i pajetë në dhomën e hotelit!

  Ndërron jetë kapiteni i Fiorentinës: U gjet i pajetë në dhomën e hotelit!

Klubi italian i futbollit të Fiorentinës ka dhënë pak minuta më parë lajmin tronditës së ndarjes nga jeta të kapitenit

Lexo me Shume

Pozitive edhe në testin B të dopingut, shpërthen Romela Begaj, betohet në kuran dhe mohon akuzat

  Pozitive edhe në testin B të dopingut, shpërthen Romela Begaj, betohet në kuran dhe mohon akuzat

Romela Begaj ka marrë tashmë përgjigjen e testit B për dopingun ku rezulton të ketë dalë përsëri pozitive. Peshëngritsja e

Lexo me Shume

Një tjetër goditje për Skënderbeun, Jashanica rezulton pozitiv në testin anti-doping

  Një tjetër goditje për Skënderbeun, Jashanica rezulton pozitiv në testin anti-doping

Mbrojtësi i Skënderbeut Bajram Jashanica ka rezultuar pozitiv në testin anti-doping. Ai është kontrolluar pas ndeshjes Skënderbeu- Jang Bojs në

Lexo me Shume