Blitz | Kliko dhe Informohu

Une i Paragjykuari

Fjalët prekëse të nënës me fëmijë me sindromën Down

    Fjalët prekëse të nënës me fëmijë me sindromën Down

Një nënë amerikane me 3 fëmijë, 2 prej të cilëve me sindromën Down, ka shkruar një letër prekëse për fëmijët e saj dhe trajtimin që duhet t’u bëhet fëmijëve me

Lexo me Shume

E tallën se kishte lëkurën me shenja, vajza i çudit me veprimin e saj

    E tallën se kishte lëkurën me shenja, vajza i çudit me veprimin e saj

Ash Soto ishte vetëm 12 vjeçe kur u diagnostikua me një sëmundje lëkure që i shkaktonte asaj një lëkurë me shenja në të gjithë trupin. Kjo sëmundje vinte pasi lëkura

Lexo me Shume

Zakonet e vjetra, babai refuzon të takojë vajzën edhe pas 15 vitesh

    Zakonet e vjetra, babai refuzon të takojë vajzën edhe pas 15 vitesh

Historia e një vajze me babain e saj, të cilët kanë humbur 15 vite nga jeta e tyre pa u takuar me njëri-tjetrin për shkak të një zakoni në një

Lexo me Shume

“Ti më bëre vrasës, nënë!”. Letra e të burgosurit

    “Ti më bëre vrasës, nënë!”. Letra e të burgosurit

Një i dënuar me vdekje në pritje të ekzekutimit kërkoi si dëshirë të fundit një laps dhe një letër. Pasi shkroi për disa minuta, i dënuari thirri rojën dhe i

Lexo me Shume

“Më detyruan të flija me disa meshkuj”, rrëfimet e tmerrshme të vajzave shqiptare të trafikuara në Angli

    “Më detyruan të flija me disa meshkuj”, rrëfimet e tmerrshme të vajzave shqiptare të trafikuara në Angli

Trafikimi i njerëzve në Britaninë e Madhe është në rritje. Të dhënat e fundit tregojnë se në vitin 2015, më shumë se 3266 njerëz janë bërë pre e trafikimit, një

Lexo me Shume

16-vjeçarja: “Mami më tha të shkoja për 100 mijë lekë me shokun e të dashurit të saj”

    16-vjeçarja: “Mami më tha të shkoja për 100 mijë lekë me shokun e të dashurit të saj”

Mami donte të më lidhte me shokun e të dashurit të saj dhe ai do t’i jepte 100 mijë lekë”. Kështu deklaroi Xhuliana Karaj, e cila ishte sot bashkë me

Lexo me Shume

E bija i kërkon të kthehet në shtëpi, babai e refuzon

    E bija i kërkon të kthehet në shtëpi, babai e refuzon

Në vazhdën e historive sociale të trajtuara te “Shihemi në gjyq”, këtë herë kanë qenë babë e bijë në qendër të historisë. Një grua e re, nënë e një djali

Lexo me Shume

Letra prekëse e 15-vjeçares së përdhunuar: “Ju paralajmëroj për atë që më ndodhi mua”

    Letra prekëse e 15-vjeçares së përdhunuar: “Ju paralajmëroj për atë që më ndodhi mua”

Një adoleshente australiane, e cila vrau veten pasi u përdhunua nga 2 persona, ka shkruar në një letër ngjarjen e tmerrshme që i ndodhi. Cassidy Trevan nga Melbourne i Australisë 

Lexo me Shume

Videot e seksit, tragjedia e italianes që vrau veten

  Videot e seksit, tragjedia e italianes që vrau veten

Në prill të vitit 2015, italiania 31-vjeçare Tiziana Cantone nga Napoli shpërndau gabimisht në WhatsApp disa video seksi të regjistruara,

Lexo me Shume

Përjetimet e frikshme: “Më ngjan djali me atë që më përdhunoi”

  Përjetimet e frikshme: “Më ngjan djali me atë që më përdhunoi”

Vajzat që janë bërë viktima përdhunimesh dhe kanë mbijetuar, por duke mbetur shtatzëna nga përdhunuesit e tyre, kanë rrëfyer përjetimet

Lexo me Shume

I dashur babi, vajza jote të kërkon një nder!

  I dashur babi, vajza jote të kërkon një nder!

(Letra e një vajze pa lindur akoma në barkun e nënës) I dashur babi, Doja të të falënderoja që kujdesesh

Lexo me Shume

7-vjeçari që duket si 77 vjeç

  7-vjeçari që duket si 77 vjeç

Mohammad Abdelmajeed është një vogëlush 7-vjeçar nga Damasku që vuan nga një sëmundje e rrallë e plakjes, që e bën

Lexo me Shume

E tallën për pamjen. Ja përgjigjja e saj

  E tallën për pamjen. Ja përgjigjja e saj

Një grua, fotoja e së cilës u shpërnda mijëra herë në Facebook, nga morën shkas shumë njerëz që e tallën

Lexo me Shume

Politikania e përdhunuar: Nuk jam viktimë, por e mbijetuar

  Politikania e përdhunuar: Nuk jam viktimë, por e mbijetuar

Një ligjbërëse britanike ka prekur mijëra njerëz me rrëfimin e saj të trishtë. Michelle Thomson tregoi gjatë një seance në

Lexo me Shume

Bullizmi për pamjen e jashtme

  Bullizmi për pamjen e jashtme

“Kur isha 10 vjeç, dikush më erdhi afër dhe më tha se nëse do të dukej si unë do të

Lexo me Shume

Boksieri gay që synon të bëhet kampion bote

  Boksieri gay që synon të bëhet kampion bote

Orlando Cruz është boksieri portorikan me prirje homoseksuale, që synon të bëhet sot në mbrëmje kampion bote në peshën e

Lexo me Shume

Paragjykohej për vetullat e saj të trasha, sot është modele

  Paragjykohej për vetullat e saj të trasha, sot është modele

Një 17-vjeçare, e paragjykuar për një kohë të gjatë për shkak të vetullave të saj të trasha, sot është modele

Lexo me Shume

Lolita poston foto me ferexhe, komentuesit i vërsulen

  Lolita poston foto me ferexhe, komentuesit i vërsulen

Rrjetet sociale, sipas specialistëve të komunikimit, veçanërisht kur ato përdoren nga persona anonimë, mund të bëhen të rrezikshme si “vend

Lexo me Shume

“Na torturuan për të faktuar homoseksualitetin”

  “Na torturuan për të faktuar homoseksualitetin”

Edhe pse bota perëndimore ndodhet në një fazë të avancuar të të drejtave të njeriut, ku askush nuk diskriminohet nga

Lexo me Shume

Më pëlqen shumë seksi, por kjo s’më bën kurvë!

  Më pëlqen shumë seksi, por kjo s’më bën kurvë!

Kam qenë e tërhequr nga seksi për një kohë shumë të gjatë, aq sa nuk e mbaj mend. Mbaj mend

Lexo me Shume

Çifti gay: Po rrisim dy djem që ta duan femrën!

  Çifti gay: Po rrisim dy djem që ta duan femrën!

Fjala ‘mama’ nuk është një fjalë që ne mund ta demostrojmë fizikisht në shtëpinë tonë, kjo sepse familja jonë nuk

Lexo me Shume