Blitz | Kliko dhe Informohu

 Lajmi Fundit

(Video) Pjata e ditës: Peshk dhe plehra

(Video) Pjata e ditës: Peshk dhe plehra
May 31
18:36 2016

Sa të sigurt jemi se ushqimet që konsumojmë janë të mirëkontrolluara, jo të skaduara dhe të ushqyeshme?

Këtë pyetje në fakt ia bëjmë shpesh vetes, edhe pse përgjigje rrallëherë marrim.
Një debat ky që ende sot vazhdon të përhapet, pavarësisht se dita-ditës zbulojmë se kushtet në të cilat prodhohen ushqimet, ruhen ato apo mënyra sesi serviren janë shpesh krejtësisht jashtë çdo norme të konceptueshme.

Këtë gjë duam ta tregojmë edhe nëpërmjet videos së mëposhtme, ku punonjësit e një prej dyqaneve më në zë të tregtimit të peshkut në qendër të Tiranës, ‘peshkojnë’ në ambientet mbrapa dyqanit, madje me ‘kaci’ e jo me grep!

Të kenë dalë menjëherë në shitje peshqit, apo t’i kenë hedhur në ndonjë kosh brenda dyqanit? Këtë nuk e dimë…

Shperndaje