Blitz | Kliko dhe Informohu

 Lajmi Fundit

(VIDEO) Përgjaket parku! Pamjet tmerruese të zemrës së një qenusheje

(VIDEO) Përgjaket parku! Pamjet tmerruese të zemrës së një qenusheje
April 01
12:32 2016

Punimet për parkun kanë filluar sipas urdhrit që ka dhënë kryebashkiaku Erjon Veliaj.
Mbrëmjen e djeshme ka ndodhur një ngjarje mjaft tronditëse. Betonieria duke hyrë në park ka shtypur një qen, që thuhet se rrinte çdo ditë në park madje quhej “Rojtarja e parkut”. Zemra e qenushes ka dalë prej kraharorit nga përplasja e fortë. Drejtuesi i betonieres nga pakujdesia e ka shtypur.

E tmerrshme se si mund të ndodhin këto akte makabër! Ky është një akt i njerëzve të papërgjegjshëm. Pse në Shqipëri nuk ka aspak interes dhe përkujdesje për kafshët? Kafshët kanë jetë, ashtu si njerëzit.
Në videon e xhiruar nga qytetarët duket qartë vdekja e tmerrshme e qenushes.

Drejtuesit e betonierëve kanë vazhduar punën e tyre duke mos marrë parasysh faktin që sapo kishin bërë një vrasje.

Etiketimet
Shperndaje