Blitz | Kliko dhe Informohu

 Lajmi Fundit

(Foto) Praktikantja myslimane që aktron në video porno me “hijab” tregon pse nuk heq dorë nga profesioni i saj

(Foto) Praktikantja myslimane që aktron në video porno me “hijab” tregon pse nuk heq dorë nga profesioni i saj
July 30
13:38 2016

Një pornostar-e nga Pakistani, e cila e praktikon fenë myslimane, është dënuar me largim nga vendi pasi përdor veshjen e femrës islamike në videot porno.

Nadia Ali e filloi karrierën e saj duke kërcyer nëpër “club”-e përpara se të kthehej në femër eskortë (shoqëruese e meshkujve, të cilët janë figura të larta në biznes dhe politikë, në ceremoni dhe evente). Pas kësaj ajo mendoi të bëhej aktore e filmave porno dhe sigurisht të vazhdonte të përdorte veshjen e femrave islamike.

Në një rrëfim pas dënimit nga Pakistani, ajo ka treguar se i ka ndodhur të jetë konfuze për faktin që e ka përzier fenë myslimane me një aktivitet që bie ndesh me moralet e kësaj feje.

Tani 25-vjeçarja është duke jetuar karrierën e saj në Los Angelos dhe nuk ka hequr dorë nga aktrimi e veshur me “hijab”.

“Unë e praktikoj islamin, sepse nuk vjedh, nuk lëndoj të tjerët dhe lutem çdo natë. Kjo është të praktikosh islamin në mendimin tim”, – ka thënë ajo.

Ajo gjithashtu ka shpjeguar se duke u rritur në një komunitet islamik është ndier gjithnjë e mbërthyer nga morali i hekurt i kësaj feje dhe megjithatë ajo ka dashur të dalë kundër kësaj rryme dhe, sipas saj, ia ka arritur pasi nuk mendon ta ndalojë aktivitetin e saj në Los Angelos.

 

Shperndaje