Blitz | Kliko dhe Informohu

 Lajmi Fundit

#CarefreeBlackKids2k16 – fushata sensibilizuese për fëmijët me ngjyrë

#CarefreeBlackKids2k16 – fushata sensibilizuese për fëmijët me ngjyrë
July 10
12:34 2016

Pas ngjarjeve në fillim të javës ku humbën jetën pesë efektivë të policisë pasi dy snajperë gjuajtën nga lartësia gjatë një proteste kundër vrasjes së afro-amerikanëve nga policia (lexo këtu), Heben Nigatu ka zgjedhur mënyrën e tij për të sjellë pak dritë. Heben Nigatu, i cili është pjesëtar i stafit të “Another World” në Buzzfeed dhe njëkohësisht tekstshkrues për Daily Show me Stephen Colbert, krijoi hashtagun #CarefreeBlackKids2k16  dedikuar fëmijëve me ngjyrë dhe inkurajoi njerëzit të postojnë fotot të fëmijëve të lumtur.

Rezultati i kësaj fushate sensibilizuese ishte fantastik pasi pati efekt të menjëhershëm në rrjetet sociale. Ndiqni në vijim disa nga postimet më të bukura të këtyre fëmijëve:

Shperndaje