Blitz | Kliko dhe Informohu

 Lajmi Fundit

1 qershori, dita Ndërkombëtare e Fëmijëve. Ja aktivitetet e ditës

1 qershori, dita Ndërkombëtare e Fëmijëve. Ja aktivitetet e ditës
June 01
11:11 2016

Sot festohet 1 qershori, dita Ndërkombëtare e Fëmijëve, një ditë e cila u dedikohet e gjitha vetëm atyre.

Në kuadër të kësaj feste Bashkia e Tiranës dhe Ministria e Mirëqënies Sociale kanë  organizuar një sërë aktivitetesh për të argëtuar fëmijët duke nisur që nga lulishtja e Kryeministrisë në orën 10:00 e duke vijuar me aktivitete të tjera pranë Sheshit Nënë Tereza. Gjithashtu sot në mëngjes do të inagurohet Parku i Fëmijëve në Parkun e Liqenit, ku i pranishëm do të jetë dhe Kryetari i Bashkisë Erion Veliaj.

1 qershori nuk është vetëm një ditë feste, por dhe një ditë sensibilizimi për të ndaluar abuzimin  dhe dhunën fizike e psikologjike mbi fëmijët, askush nuk duhet ti lëndojë apo ti prekë ata.

Shperndaje