Blitz | Kliko dhe Informohu

Social-Info

Fakte që duhet t’i dini: Fëmijët nuk e trashëgojnë inteligjencën nga mamatë e tyre

    Fakte që duhet t’i dini: Fëmijët nuk e trashëgojnë inteligjencën nga mamatë e tyre

Një studim i “Psychology Spot”, që është shpërndarë në mënyrë virale në rrjet në muajin shtator, tregonte se inteligjenca e fëmijëve është e trashëguar direkt nga nënat e tyre dhe

Lexo me Shume

Meksikë, pastori abuzon me 8-vjeçaren në këmbim të 2 arkave me birrë

    Meksikë, pastori abuzon me 8-vjeçaren në këmbim të 2 arkave me birrë

Një pastor është akuzuar për përdhunimin e një vajze 8 vjeç, në këmbim të 2 arkave me birrë për babanë e vajzës, në një fshat të largët të Meksikës. Ish-kleriku

Lexo me Shume

Muaji i ndërgjegjësimit për sindromën Down, ja aktivitetet që do të zhvillohen dhe personazhet që do t’i bashkohen

    Muaji i ndërgjegjësimit për sindromën Down, ja aktivitetet që do të zhvillohen dhe personazhet që do t’i bashkohen

Për të katërtin vit radhazi, fondacioni “Down Sindrome Albania” organizon aktivitete në mbështetje të muajit të ndërgjegjësimit për sindromën Down dhe individëve me këtë sindromë. Aktiviteti nis në orën 11:00

Lexo me Shume

Pse disa fëmijë ushtrojnë bullizmin mbi fëmijët e tjerë?

    Pse disa fëmijë ushtrojnë bullizmin mbi fëmijët e tjerë?

Ju mund të jeni një nga ata prindër që gjatë një dite në punë ju telefonojnë dhe ju thonë se ka ndodhur një incident në shkollë në të cilin është

Lexo me Shume

Sa prekëse! Babai i shkruan një letër vogëlushes së tij për partnerin e saj të ardhshëm…

    Sa prekëse! Babai i shkruan një letër vogëlushes së tij për partnerin e saj të ardhshëm…

E dashur  vogëlushja ime e ëmbël, Kohët e fundit, unë dhe mamaja jote kemi qenë duke kërkuar në Google për disa punë tonat dhe kemi vënë re se një nga

Lexo me Shume

A po jetojmë në dekadën kur tradhtia thjesht pranohet? Ja çfarë thotë studimi

    A po jetojmë në dekadën kur tradhtia thjesht pranohet? Ja çfarë thotë studimi

Kur shohim çifte të dashuruarish rreth e rrotull menjëherë pyesim veten se kur do të jetë momenti që do të debatojnë së paku një herë për çështjen e tradhtisë. Ne

Lexo me Shume

Nëse ndjeni se jeni një “mama e keqe”, lexoni këtë!

    Nëse ndjeni se jeni një “mama e keqe”, lexoni këtë!

Me siguri jeni një nënë që për momentin ndiheni shumë keq. Jeni duke fajësuar veten, jeni duke pyetur dhe analizuar çdo gjë rreth statusit tuaj si nënë. Ju jeni duke

Lexo me Shume

(Intervistë) Afërdita Rada: Prindërit shqiptarë e thërrasin fëmijën mbret, por nuk e trajtojnë si të tillë

    (Intervistë) Afërdita Rada: Prindërit shqiptarë e thërrasin fëmijën mbret, por nuk e trajtojnë si të tillë

Me ardhjen në jetë të një fëmije, përveç gëzimit dhe lumturisë, vijnë edhe ndjesi të tjera, si përgjegjësia apo detyra të rëndësishme që këta prindër të rinj kanë mbi fëmijën.

Lexo me Shume

Gratë duhet t’i trajtonin kështu burrat në 1955-n! Aktuale apo të vjetruara këto zakone?

  Gratë duhet t’i trajtonin kështu burrat në 1955-n! Aktuale apo të vjetruara këto zakone?

Do të habiteni që disa prej tyre janë shumë aktuale dhe të tjerat thjesht shumë të frikshme për t’i menduar!

Lexo me Shume

Leksioni i ndarjes Jolie-Pitt: Një martesë përfundon kur prindërit dështojnë në misionin e prindërimit!

  Leksioni i ndarjes Jolie-Pitt: Një martesë përfundon kur prindërit dështojnë në misionin e prindërimit!

(Një shkrim nga psikologia Darby Fox) Angelina Jolie, në dosjen që ka hapur për divorcin nga bashkëshorti i saj Brad

Lexo me Shume

Dhuna ekstreme, alarmi i psikologëve: Po shkatërrojnë shëndetin mendor të minorenëve!

  Dhuna ekstreme, alarmi i psikologëve: Po shkatërrojnë shëndetin mendor të minorenëve!

Dhuna ekstreme që po shfaqet mes të rinjve në shkolla është produkt i mungesës së komunikimit në familje dhe këshillimit

Lexo me Shume

Histori si nëpër filma! Vajza e marrë rob lajmëron policinë: Shpejtoni! Policia gjen 3 femra të vdekura

  Histori si nëpër filma! Vajza e marrë rob lajmëron policinë: Shpejtoni! Policia gjen 3 femra të vdekura

Portali i “CNN” ka publikuar një video në të cilën tregohet një histori si nëpër filma. Një vajzë e marrë

Lexo me Shume

Mirela Sula: I lava me lot rrugët e Tiranës. Jam ndeshur me doktorë të akullt kur humba vajzën time…

  Mirela Sula:  I lava me lot rrugët e Tiranës. Jam ndeshur me doktorë të akullt kur humba vajzën time…

Mirela Sula është një psikologe e njohur, e cila prej vitesh jeton në Londër, e njohur më së shumti si

Lexo me Shume

Skandaloze! Mamaja ftonte meshkuj të abuzonin seksualisht me të bijën 10-vjeçare, vajza ndërron jetë

  Skandaloze! Mamaja ftonte meshkuj të abuzonin seksualisht me të bijën 10-vjeçare, vajza ndërron jetë

Mamaja e një 10-vjeçareje gjendet aktualisht përpara autoriteteve policore pasi ajo sistematikisht ka ftuar meshkuj në shtëpinë e saj të

Lexo me Shume

Fotot skandaloze të vogëlushes kosovare! Komentuesit, akuza për pedofili…

Fotot skandaloze të vogëlushes kosovare! Komentuesit, akuza për pedofili…

Go3 ◄ Back Next ► Picture 1 of 7 Jetojmë në kohën kur një nga manitë më të mëdha të

Lexo me Shume

Letra prekëse e mësueses për 13-vjeçarin që humbi jetën pak ditë më parë

  Letra prekëse e mësueses për 13-vjeçarin që humbi jetën pak ditë më parë

Një ngjarje e rëndë tronditi kryeqytetin mbrëmjen e së dielës, kur një 13-vjeçar ra nga ballkoni i apartamentit ku jetonte

Lexo me Shume

“Seksizmi në punë” – Punonjësit meshkuj mbajnë kalendar për periodat e kolegeve të tyre

  “Seksizmi në punë” – Punonjësit meshkuj mbajnë kalendar për periodat e kolegeve të tyre

Ka bërë bujë në rrjetet sociale fakti se meshkujt janë vazhdimisht duke kërkuar zgjidhje për të kuptuar se kur femrat

Lexo me Shume

Blerjet online, Posta Shqiptare refuzon të përgjigjet. Ja ç’mendojnë konsumatorët

  Blerjet online, Posta Shqiptare refuzon të përgjigjet. Ja ç’mendojnë konsumatorët

Vendimi i miratuar nga Këshilli i Ministrave me kërkesë të ministrisë së Financave, për uljen e kufirit të pataksueshëm në

Lexo me Shume

6 tregime frymëzuese nga njerëz që kanë takuar Nënë Terezën

  6 tregime frymëzuese nga njerëz që kanë takuar Nënë Terezën

Ka mjaftuar një moment apo edhe një kohë e shkurtër në të cilën këta personazhe e kanë njohur Nënë Terezën

Lexo me Shume

(Intervistë) Lira Gjika: Prindër, çojini fëmijët në çerdhe/kopsht! Kështu i ndihmoni të zhvillohen!

  (Intervistë) Lira Gjika: Prindër, çojini fëmijët në çerdhe/kopsht! Kështu i ndihmoni të zhvillohen!

Me fillimin e vitit të ri shkollor, fëmijët janë tema kryesore e diskutimeve dhe data 1 shtator ka qenë dita e

Lexo me Shume

Vasil Lupu, shqiptari që udhëhoqi Moldavinë për 19 vjet

  Vasil Lupu, shqiptari që udhëhoqi Moldavinë për 19 vjet

… ◄ Back Next ► Picture 1 of 5 Nga Marin Mema Një nga figurat më pak të trajtuara nga

Lexo me Shume