Blitz | Kliko dhe Informohu

Pse..?

Pse u mbyll sërish “Lolita”?

    Pse u mbyll sërish “Lolita”?

“Do ta mbyllim “Lolitën”! Do ta mbyllim faqen për ca kohë. Nuk po e mbyll as rilindja, as LSI, as i dreqi me të birin, por po e mbyllim vetë

Lexo me Shume

Why did The Weeknd song got deleted from Youtube?

    Why did The Weeknd song got deleted from Youtube?

Lately, The Weeknd has published his album called “Starboy” and some parts of the songs that are present in the album, have been posted by the singer in his social

Lexo me Shume

VIDEO tronditëse, një nënë me fëmijë në krahë dhunohet në publik

    VIDEO tronditëse, një nënë me fëmijë në krahë dhunohet në publik

Dhuna ndaj grave vijon të mbetet një makth që ato e përjetojnë dhe nuk e shprehin, teksa zgjedhin të nënshtrohen dhe qajnë nën zë. Video fillimisht e publikuar nga “Oltion

Lexo me Shume

Përse studentët e Universitetit të Mjekësisë janë kundër zgjedhjeve në këtë Fakultet?

    Përse studentët e Universitetit të Mjekësisë janë kundër zgjedhjeve në këtë Fakultet?

Universitetet publike në Shqipëri, aktualisht janë duke u përballur me zgjedhjet e Senatit Akademik për pozicionet specific si Rektor, Dekan dhe anëtarë të Këshillit Akademik. Është folur shpesh për zgjedhje

Lexo me Shume

Bankat, vendi më i mirë për t’u acaruar

    Bankat, vendi më i mirë për t’u acaruar

E dini si i kam nervat sot? Kaçurrel. Pse sa herë që vij në bankë, nga tre-katër sportele që janë zakonisht punon vetëm një? Vajta në bankë që në orën

Lexo me Shume

Studentja, letër kryeministrit: Babai mbylli dyqanin, njerëzit s’kishin lekë të blinin

    Studentja, letër kryeministrit: Babai mbylli dyqanin, njerëzit s’kishin lekë të blinin

E shtyrë nga realiteti që prek çdo ditë, një studente i drejtohet kryeministrit Edi Rama me një letër ku flet për gjendjen e vështirë ekonomike që ka kapluar familjen e

Lexo me Shume

Studenti: Nëse kjo është liria, atëherë nuk e dua këtë liri

    Studenti: Nëse kjo është liria, atëherë nuk e dua këtë liri

Një student i revoltuar nga situata aktuale në vend ka shprehur, në emisionin “Top Show” me temë “Të varfër vs të pasur”, irritimin e tij lidhur me mungesën e vëmendjes

Lexo me Shume

14-vjeçari i diagnostikuar me një sëmundje të rrallë i bën apel shtetit për ndihmë

    14-vjeçari i diagnostikuar me një sëmundje të rrallë i bën apel shtetit për ndihmë

  Djaloshi L. Lila ishte vetëm 6 vjeç kur familjarët vunë re se diçka nuk shkonte në shëndetin e tij. Shpesh Lila kishte debulesë në aktivitete fizike dhe lodhej shumë

Lexo me Shume