Blitz | Kliko dhe Informohu

Sociale

“Sa prej nesh kanë parë dikë që torturon gruan a fëmijën e s’kanë ba za?”- gazetarja i thërret ndërgjegjes së qytetarëve

    “Sa prej nesh kanë parë dikë që torturon gruan a fëmijën e s’kanë ba za?”- gazetarja i thërret ndërgjegjes së qytetarëve

Dhuna në familje vijon të mbetet një problem i madh në shoqërinë shqiptare, që në shumë zona vuan nga mendësi ende të prapambetura. Gruaja e fëmija janë në shumicën e

Lexo me Shume

I riu nga Gramshi rikrijon kopjen perfekte të “Titanic”-ut

    I riu nga Gramshi rikrijon kopjen perfekte të “Titanic”-ut

Një djalë i ri nga Gramshi ka rikrijuar thuajse në perfeksion, edhe pse në miniaturë, anijen fatkeqe të “Titanic”-ut. 25-vjeçari gramshiot Resmantin Rika, i cili ka mbaruar shkollën në Vlorë

Lexo me Shume

Njihuni me qenin e ngjashëm me Donald Trump

    Njihuni me qenin e ngjashëm me Donald Trump

Mr. Griff është një qen që ka fituar mbi 9000 ndjekës në Instagram falë ngjashmërisë që ka me presidentin amerikan Donald Trump. Pronarja e këtij qeni, 23-vjeçarja Steph Rounds, e

Lexo me Shume

72 vjet pas vdekjes së Hitlerit, Gjermania legalizon martesat mes personave të të njëjtit seks

    72 vjet pas vdekjes së Hitlerit, Gjermania legalizon martesat mes personave të të njëjtit seks

Gjermania ka bërë të ligjshme martesat mes personave të të njëjtit seks. Në votimin e kryer, shumica e deputetëve të parlamentit votuan pro legalizimit të martesave të të njëjtit seks,

Lexo me Shume

Ky është terrorizëm!

    Ky është terrorizëm!

Nga Klodian Tomorri   Ajo që ndodh në fushat bujqësore të Shqipërisë është terrorizëm i mirëfilltë. As më shumë e as më pak, krim kundër njerëzimit. “Fiks Fare” vërtetoi dje se

Lexo me Shume

Fjalët e ngrohta që i thotë djali Klajda Gjoshës çdo ditë para ikjes në punë

    Fjalët e ngrohta që i thotë djali Klajda Gjoshës çdo ditë para ikjes në punë

Ministrja e Integrimit, Klajda Gjosha, kandidate e LSI-së për qarkun e Tiranës, ka folur për jetën e saj jashtë politikës. E ftuar në “Vila 24”, ajo u ndal në jetën

Lexo me Shume

Australi, 1000 njerëz nudo për ritualin e solsticit të dimrit

    Australi, 1000 njerëz nudo për ritualin e solsticit të dimrit

Mijëra njerëz janë bërë bashkë për t’u kredhur në ujërat e lumit Hobart në Australi me rastin e festimit të solsticit të dimrit. Më shumë se 1000 njerëz u mblodhën

Lexo me Shume

Studentët e Cambridge “e djegin” në fundsezonin e provimeve

    Studentët e Cambridge “e djegin” në fundsezonin e provimeve

Studentët e Universitetit të Cambridge nuk e kanë harruar traditën dhe vërtetuan edhe njëherë tjetër se realizojnë festat më të mira në mbyllje të sezonit universitar. Qindra prej tyre kanë

Lexo me Shume

Dalin notat e anglishtes, ngelin 3113 nxënës, 5000 kanë marrë 10

  Dalin notat e anglishtes, ngelin 3113 nxënës, 5000 kanë marrë 10

Kanë dalë sot notat e provimit të anglishtes së avancuar, të cilit iu nënshtruan nxënësit e maturës shtetërore për këtë

Lexo me Shume

Historia e trishtë, nëna gjen vajzën pas 31 vitesh, por ajo refuzon ta takojë

  Historia e trishtë, nëna gjen vajzën pas 31 vitesh, por ajo refuzon ta takojë

Valentina kishte shkuar në rubrikën “Ka një mesazh për ty” në “E diela shqiptare”, moderuar nga Ardit Gjebrea, për të

Lexo me Shume

Dashuria për nënën, i biri: “Sakrifikove për ne tërë jetën, mendo më shumë për veten tani”

  Dashuria për nënën, i biri: “Sakrifikove për ne tërë jetën, mendo më shumë për veten tani”

Edoni fton të ëmën, Memduhan, në rubrikën “Ka një mesazh për ty” në “E diela shqiptare”, moderuar nga Ardit Gjebrea,

Lexo me Shume

Di 6 gjuhë të huaja, por Gjermania do ta dëbojë 17-vjeçaren shqiptare

  Di 6 gjuhë të huaja, por Gjermania do ta dëbojë 17-vjeçaren shqiptare

Një 17-vjeçare shqiptare me emrin Edvina (foto ilustruese) do të dëbohet nga Gjermania në vendin tonë menjëherë pasi të përfundojë

Lexo me Shume

Bukuroshja ruse vjen në Shqipëri, vendin e të dashurit të gjyshes

  Bukuroshja ruse vjen në Shqipëri, vendin e të dashurit të gjyshes

Një histori aspak e zakontë është publikuar nga shkrimtari Viktor Bakillari, i cili ka shpërndarë për publikun një takim të

Lexo me Shume

Shqipëria në nivel me Sierra Leonen dhe Haitin, 56% e shqiptarëve duan të largohen

  Shqipëria në nivel me Sierra Leonen dhe Haitin, 56% e shqiptarëve duan të largohen

Sipas Gallup, 14 për qind e popullsisë globale në moshë madhore dëshiron të emigrojë. E përkthyer në vlerë, kjo do

Lexo me Shume

Cili është vendi ku myslimanët agjërojnë për 22 orë me radhë?

  Cili është vendi ku myslimanët agjërojnë për 22 orë me radhë?

Myslimanët që jetojnë në Islandë i kalojnë ditët në Ramazan duke bërë agjërimin më të gjatë në botë prej rreth

Lexo me Shume

La Amerikën për biznesin në Korçë, kush është bukuroshja që u shfaq në krah të Peleshit

  La Amerikën për biznesin në Korçë, kush është bukuroshja që u shfaq në krah të Peleshit

Një vajzë nga Korça ka vendosur të braktisë SHBA-të, të paktën për pak kohë, për t’u rikthyer në vendlindjen e

Lexo me Shume

Altar për t’u martuar në sheshin “Skënderbej”, Veliaj: “Do të jetë vendi i preferuar”

  Altar për t’u martuar në sheshin “Skënderbej”, Veliaj: “Do të jetë vendi i preferuar”

Sheshi “Skënderbej” për gurët dhe pemët e sjella nga gjitha trojet shqiptare do të jetë padyshim qendra simbol e të

Lexo me Shume

Cilën media besojnë shqiptarët? Ja çfarë thotë raporti i BE-së

  Cilën media besojnë shqiptarët? Ja çfarë thotë raporti i BE-së

Komisioni Europian ka publikuar raportin më të fundit mbi besueshmërinë e mediave në 2017-n. Në bazë të rezultateve të këtij

Lexo me Shume

Kush është Tatiana, kandidatja e PS-së në Lushnjë që vishet me të zeza

  Kush është Tatiana, kandidatja e PS-së në Lushnjë që vishet me të zeza

Tatiana Piro Nurçe është kandidate e Partisë Socialiste për Lushnjën në zgjedhjet e 25 qershorit. Ajo është e renditur e

Lexo me Shume

Pamje të rënda! Tigrat hanë të gjallë gomarin në kopshtin zoologjik

  Pamje të rënda! Tigrat hanë të gjallë gomarin në kopshtin zoologjik

Punonjësit e një kopshti zoologjik në Kinë u kanë hedhur për të ngrënë tigrave një gomar të gjallë. E gjithë

Lexo me Shume

Analizat për plazhet, publikohen zonat e pastra dhe ato të ndotura

  Analizat për plazhet, publikohen zonat e pastra dhe ato të ndotura

Agjencia Kombëtare e Mjedisit ka publikuar të dhënat e analizave nga plazhet e bregdetit shqiptar. Në bazë rezultateve të fazës paraprake

Lexo me Shume