Blitz | Kliko dhe Informohu

Sociale

Ankthi i nënës, paraqiteshin si punonjës socialë dhe donin t’i rrëmbenin fëmijën

    Ankthi i nënës, paraqiteshin si punonjës socialë dhe donin t’i rrëmbenin fëmijën

Një nënë ka përshkruar momentin tronditës kur një vajzë adoleshente tentoi t’i rrëmbente  fëmijën, duke krijuar një faqe të rreme në Facebook dhe duke iu paraqitur nënës si një punonjëse

Lexo me Shume

Ja se si italianët “ironizojnë” shqiptarët

La "Differenza" tra un Albanese e un Italiano quando sono al bar accompagnati da una ragazza. 󾌴󾌴 Posted by Albanesi in Italia on Thursday, March 24, 2016 Gjithmonë jemi konsideruar

Lexo me Shume

Jam me aftësi të kufizuara, por dua të dashuroj!

    Jam me aftësi të kufizuara, por dua të dashuroj!

Një letër e hapur nga një 34-vjeçare me aftësi të kufizuara që në lindje. “Disa njerëz fantazojnë për takimin e tyre të parë me dikë që duan pasi kanë kaluar

Lexo me Shume

E trishtë! Detaje nga dasma e një 15-vjeçareje!

    E trishtë! Detaje nga dasma e një 15-vjeçareje!

Një ndodhi jo e zakonshme ajo e fotografes Allison Joyce, e cila teksa shëtiste për punë verën e kaluar në rrugët e Bangladeshit, vuri re një parapërgatitje dasme që nuk

Lexo me Shume

Vrau 77 njerëz, sot kërkon që në burg kafeja t’i shërbehet e ngrohtë

    Vrau 77 njerëz, sot kërkon që në burg kafeja t’i shërbehet e ngrohtë

Me siguri ju kujtohet ngjarja e 22 korrikut 2011 në Norvegji, kur një person i quajtur Anders Breivik vrau plot 77 persona. Terroristi i njohur se shkaktoi masakrën më të

Lexo me Shume

Lufta në Siri: 5 vite uri, horror dhe vuajtje!

    Lufta në Siri: 5 vite uri, horror dhe vuajtje!

Një panoramë e përgjithshme e luftës. Dr. Mohamed Katoub ka mbaruar shkollën për stomatolog, por teksa të papriturat e shëmtuara u bënë pjesë e vendit ku ai jetonte, u detyrua

Lexo me Shume

Projekti “Tap”: 5 minuta pa përdorur telefonin, dhuroni 1 ditë ujë të pastër!

    Projekti “Tap”: 5 minuta pa përdorur telefonin, dhuroni 1 ditë ujë të pastër!

Më shumë se 650 milionë njerëz në mbarë botën nuk kanë ujë të pastër në vendet ku jetojnë. Sot keni mundësinë ta ndryshoni këtë, duke kryer një veprim që nuk

Lexo me Shume