Blitz | Kliko dhe Informohu

Sociale

Rama darkon me Lindën dhe Zahon një ditë para betimit të presidentit

    Rama darkon me Lindën dhe Zahon një ditë para betimit të presidentit

Kryeministri Edi Rama është fotografuar mbrëmjen e djeshme në Durrës teksa ka qenë nën shoqërinë e bashkëshortes së tij Lindës dhe vogëlushit Zaho, duke darkuar në një nga restorantet e

Lexo me Shume

Në mbrëmje mature me kavalier gjyshin, maturantja kuksiane “ndez” skenën dhe zemrat e publikut

    Në mbrëmje mature me kavalier gjyshin, maturantja kuksiane “ndez” skenën dhe zemrat e publikut

Kur vjen puna te matura, idetë e të rinjve janë të shumta. Disa zgjedhin të shkojnë me makina të shtrenjta, disa me karroca; disa me veshje të shtrenjta e disa

Lexo me Shume

Vlorë – shkolla më e dobët në Shqipëri, nga 67 maturantë kaluan vetëm 15 prej tyre

    Vlorë – shkolla më e dobët në Shqipëri, nga 67 maturantë kaluan vetëm 15 prej tyre

Më 15 qershor të këtij viti në gjithë vendin u organizua provimi i matematikës për maturantët e shkollave. Edhe maturantët e Shkollës së Mesme Tregtare në Vlorë iu nënshtruan këtij

Lexo me Shume

Profecia e para 22 viteve: “Islamizmi do të kthehet në një problem ideologjik. Kina, superfuqi botërore”

    Profecia e para 22 viteve: “Islamizmi do të kthehet në një problem ideologjik. Kina, superfuqi botërore”

Në Australi është gjetur një letër e fshehur shumë vite më parë, ku bëhen disa parashikime interesante për të ardhmen. Letra ishte fshehur 22 vite më parë në një mur

Lexo me Shume

(VIDEO) Propozimi për martesë – i fut tmerrin me policë, por më pas i bën surprizën më të bukur

    (VIDEO) Propozimi për martesë – i fut tmerrin me policë, por më pas i bën surprizën më të bukur

Duhet të bëjë një turn shtesë një mëngjes. Kështu agjenti Smith del nga shtëpia pasi ka përshëndetur të fejuarën e tij Amanda. Por lë telefonin e tij në shtëpi dhe

Lexo me Shume

Historia e trishtë e vogëlushit britanik në luftë me vdekjen, SHBA i jep pasaportën për t’u kuruar atje

    Historia e trishtë e vogëlushit britanik në luftë me vdekjen, SHBA i jep pasaportën për t’u kuruar atje

Vogëlushit 11-muajsh Charlie Gard i është dhënë shtetësia amerikane dhe në këtë mënyrë ai do të mund të fluturojë drejt SHBA-ve për t’u kuruar. Lajmin e ka bërë të ditur

Lexo me Shume

Modelja arabe ndalohet nga policia, pozoi me minifund në rrugë

    Modelja arabe ndalohet nga policia, pozoi me minifund në rrugë

Një modele nga Arabia Saudite është ndaluar nga policia pasi ka thyer një rregull të daljes së përshtatshme në publik. Modelja Khulood akuzohet se ka ecur në një vend publik

Lexo me Shume

Rasti i rrallë në Kinë – fetus brenda fetusit, vogëlushja lind shtatzënë me 2 binjakë

    Rasti i rrallë në Kinë – fetus brenda fetusit, vogëlushja lind shtatzënë me 2 binjakë

Një rast shumë i rrallë mjekësor ka pushtuar mediat ndërkombëtare. Në Kinë ka lindur një vogëlushe, e cila ishte shtatzënë në trupin e saj me 2 binjakë. Ky është një

Lexo me Shume

Kjo shenjë ndodhet në kroskotin e makinës suaj, por me siguri nuk e keni ditur çfarë kuptimi ka

  Kjo shenjë ndodhet në kroskotin e makinës suaj, por me siguri nuk e keni ditur çfarë kuptimi ka

Me siguri e keni parë nga afër qindra herë, por shumë pak mund ta kenë kuptuar çfarë kuptimi ka. Ndoshta

Lexo me Shume

“Edhe karikimi i celularit me pagesë. Vijnë të huajt se u thonë se shqiptarët të presin mirë”- Meço kritikon turizmin në Shqipëri

  “Edhe karikimi i celularit me pagesë. Vijnë të huajt se u thonë se shqiptarët të presin mirë”- Meço kritikon turizmin në Shqipëri

Gazetarja dhe moderatorja e njohur Sonila Meço është e njohur për reagimet e saj kritike ndaj politikës e kryesisht qeverive.

Lexo me Shume

Ushqim mbi peceta higjienike, servirje në lopatë, mbi gomë etj. 13 momente kur restorantet e kanë kaluar masën

  Ushqim mbi peceta higjienike, servirje në lopatë, mbi gomë etj. 13 momente kur restorantet e kanë kaluar masën

Na ndodh shpesh të ankohemi për ushqimin që na serviret në restorante të ndryshme ku shkojmë. Por as në ëndrra

Lexo me Shume

E turpshme! Abuzimi me shqiptarët e Kosovës në plazhet shqiptare, trajtohen “si të njerkës”

  E turpshme! Abuzimi me shqiptarët e Kosovës në plazhet shqiptare, trajtohen “si të njerkës”

Prej vitesh shqiptarët e Kosovës që zgjedhin të pushojnë në brigjet shqiptare trajtohen të diferencuar nga bizneset shqiptare dhe detyrohen

Lexo me Shume

U dogj me tenxheren e qumështit, dërgohet për kurim në Turqi vogëlushja Altea

  U dogj me tenxheren e qumështit, dërgohet për kurim në Turqi vogëlushja Altea

2-vjeçarja Altea Jubi, e cila u dogj në 70% të trupit, është dërguar për një kurim më të specializuar në

Lexo me Shume

Reuters: “George Washington ka pasur prejardhje shqiptare nga nëna”

  Reuters: “George Washington ka pasur prejardhje shqiptare nga nëna”

Nëna e presidentit historik amerikan ishte shqiptare me prejardhje nga rrethi i Pejës. Vetë presidenti Washington thuhet ta ketë lënë

Lexo me Shume

Tregoni adresën deri më 28 korrik, ndryshe do të gjobiteni!

  Tregoni adresën deri më 28 korrik, ndryshe do të gjobiteni!

Kanë mbetur edhe 2 javë nga afati i deklarimit të adresave të banimit për qytetarët shqiptarë. Duke qenë se do

Lexo me Shume

Miliarderët arabë pushtojnë rrjetet sociale me ‘çmenduritë’ e tyre

  Miliarderët arabë pushtojnë rrjetet sociale me ‘çmenduritë’ e tyre

Fëmijët e miliarderëve arabë vendosen shpesh në qendër të vëmendjes së mediave kudo në botë. Makina superluksoze, jahte private, pazare

Lexo me Shume

‘Nuk jemi në Maldive, jemi në Shqipëri’, gazetarja tregon pse duhet zgjedhur vendi ynë për pushime

  ‘Nuk jemi në Maldive, jemi në Shqipëri’, gazetarja tregon pse duhet zgjedhur vendi ynë për pushime

Gazetarja e njohur e Kosovës, Arbana Xharra, ka treguar përmes disa fotografive ngjashmërinë e vendit tonë me Maldivet. Ajo ka

Lexo me Shume

Mark Zuckerberg ofertë për të blerë klubin anglez të futbollit

  Mark Zuckerberg ofertë për të blerë klubin anglez të futbollit

Pasi pushtoi botën me aplikacionin e Facebook, Mark Zuckerberg dëshiron të investojë në botën e futbollit dhe duket se së

Lexo me Shume

“A do të martohesh me mua?”- me pranga në duar, amerikani propozon të dashurën e tij

  “A do të martohesh me mua?”- me pranga në duar, amerikani propozon të dashurën e tij

Brandon Thompson ishte nën arrest nga policia në Oklahoma para shtëpisë së tij, kur bëri një kërkesë të çuditshme. “Mami,

Lexo me Shume

Publikohen tarifat, ja sa duhet të paguajnë studentët në vitin e ri akademik

  Publikohen tarifat, ja sa duhet të paguajnë studentët në vitin e ri akademik

Senati Akademik i Universitetit të Tiranës ka publikuar tarifat e reja për këtë vit akademik. Tarifat për 6 degët të

Lexo me Shume

“Kafshë, hipopotam etj.” – Saimiri dhe Genti “akuzohen” për bullizëm ndaj velinave të “Stop”

  “Kafshë, hipopotam etj.” – Saimiri dhe Genti “akuzohen” për bullizëm ndaj velinave të “Stop”

Shoqatat për mbrojtjen e të drejtave të njeriut në vendin tonë reagojnë herë pas here për dukuri të caktuara të

Lexo me Shume