Blitz | Kliko dhe Informohu

Sociale

Tiranë – Shkolla e Baletit është gati. Veliaj: “Ndryshim si dita me natën”

    Tiranë – Shkolla e Baletit është gati. Veliaj: “Ndryshim si dita me natën”

Ka përfunduar rikonstruksioni i Shkollës së Baletit në kryeqytet. Në nisjen e vitit të ri shkollor do të jenë 230 artistë të rinj që do të studiojnë në një godinë

Lexo me Shume

Festa e birrës në Korçë, “lajthisin” pronarët e hoteleve, rritje e madhe çmimesh

    Festa e birrës në Korçë, “lajthisin” pronarët e hoteleve, rritje e madhe çmimesh

Për të 11-in vit radhazi, “Festa e birrës” në Korçë ka bërë që qindra turistë të preferojnë freskinë e birrës dhe ajrin e freskët të juglindjes në vend të të

Lexo me Shume

Birra dhe muzika “zbarkojnë” në Korçë, 5 ditë festive në qytetin e serenatave

    Birra dhe muzika “zbarkojnë” në Korçë, 5 ditë festive në qytetin e serenatave

Qyteti i Korçës, ashtu si çdo vit në dekadën e fundit, është gati të presë festën e birrës. Organizimi do të mbahet nga data 9 deri më 13 gusht në

Lexo me Shume

Lajmi surprizë! Ja cili është universiteti më i mirë në Shqipëri

    Lajmi surprizë! Ja cili është universiteti më i mirë në Shqipëri

Universiteti Bujqësor i Tiranës është renditur si universiteti më i mirë në Shqipëri për vitin 2017. Ky lajm konfirmohet nga Këshilli i Lartë për Kërkimet Shkencore me qendër në Spanjë,

Lexo me Shume

Portat prej hekuri, flet mjeku: “Mos i përdorni! Çdo vit 10-15 pacientë të dëmtuar”

    Portat prej hekuri, flet mjeku: “Mos i përdorni! Çdo vit 10-15 pacientë të dëmtuar”

Në harkun kohor të 6 muajve në vendin tonë kanë ndodhur 2 raste tragjike të humbjes së jetës së fëmijëve si pasojë e goditjes nga rrëzimi i portave të hekurit.

Lexo me Shume

Veliaj: “Çerdhet dhe kopshtet, të hapura gjatë gjithë gushtit”

    Veliaj: “Çerdhet dhe kopshtet, të hapura gjatë gjithë gushtit”

Shtatori do t’i gjejë më të vegjlit e Njësisë Nr. 7 me kopsht të ri e me kushte bashkëkohore. Bashkia e Tiranës ka rikonstruktuar plotësisht godinën e Kopshtit Nr.17, i

Lexo me Shume

E tepron Sazan Guri: “Shqiptarët, racë e zgjedhur superiore, kanë kafkën më të bukur në botë”

    E tepron Sazan Guri: “Shqiptarët, racë e zgjedhur superiore, kanë kafkën më të bukur në botë”

Jemi mësuar ta shohim në ekrane e rrugë ku proteston përgjithësisht për mjedisin dhe mbrojtjen e këtij të fundit kryesisht nga papërgjegjshmëria e vendimeve politike. Por ambientalisti Sazan Guri, përpos

Lexo me Shume

Toka pushtohet nga alienët! Etja për klikime shkon në çmenduri

    Toka pushtohet nga alienët! Etja për klikime shkon në çmenduri

Bota e rrjeteve sociale ka shkaktuar një gjullurdi të vërtetë për informacionin që shpërndahet, pasi gjithkush ka pushtetin e shpërndarjes së një dukurie apo fenomeni, të cilën mund ta shtrembërojë

Lexo me Shume

Gazetarja jep alarmin: “Shmangni pishinat! Vajzës sime iu mbush trupi me pulla të kuqe pasi pushuam në një prej tyre”

  Gazetarja jep alarmin: “Shmangni pishinat! Vajzës sime iu mbush trupi me pulla të kuqe pasi pushuam në një prej tyre”

Pishinat janë cilësuar prej vitesh vende jo të sigurta për t’u larë, të paktën për fëmijët. Gazetarja e njohur Daniela

Lexo me Shume

Tirana – qiratë e banesave, a ia vlen të blesh shtëpi?

  Tirana – qiratë e banesave, a ia vlen të blesh shtëpi?

Investimi në pasuri të paluajtshme konsiderohet nga shumë si një formë pasive investimi, megjithatë agjentët e pasurive të paluajtshme në

Lexo me Shume

Poloni, të rinjtë protesta të “çmendura” kundër qeverisë konservatore pro katolike

  Poloni, të rinjtë protesta të “çmendura” kundër qeverisë konservatore pro katolike

Në kushtet kur Polonia drejtohet nga një qeveri me bazë të fortë katolike që ka nxitur reforma referuar rregullave fetare,

Lexo me Shume

Bashkia publikon fotot, ja si do të duket “Zogu i Zi” pas rikonstruksionit

  Bashkia publikon fotot, ja si do të duket “Zogu i Zi” pas rikonstruksionit

Rrethrrotullimi i “Zogut të Zi” në kryeqytet është bërë shpeshherë mollë sherri mes të majtës dhe së djathtës, veçanërisht pasi

Lexo me Shume

Norvegji, ekstremistët tallen me burkën e grave myslimane, i krahasojnë me sediljet e autobusëve

  Norvegji, ekstremistët tallen me burkën e grave myslimane, i krahasojnë me sediljet e autobusëve

Një grup ekstremistësh norvegjezë të ekstremit të djathtë është tallur me veshjet burka të grave dhe vajzave myslimane. Një grup

Lexo me Shume

Hipoteza e çmendur! Njerëzit janë alienët për të cilët kemi kërkuar gjatë gjithë kohës

  Hipoteza e çmendur! Njerëzit janë alienët për të cilët kemi kërkuar gjatë gjithë kohës

Po sikur njerëzit të jenë alienët që kemi kërkuar gjatë gjithë kësaj kohe? Sipas ekspertëve, ka shumë gjasa që në

Lexo me Shume

Video emocionuese – vogëlushi me sindromën Down këndon me pasion këngën e Whitney Houston

  Video emocionuese – vogëlushi me sindromën Down këndon me pasion këngën e Whitney Houston

Një vogëlush amerikan nga Teksasi është bërë ylli më i fundit i rrjeteve sociale pasi ka kënduar me një pasion

Lexo me Shume

Raporti: Qytetet më të pasura dhe më të varfra në Shqipëri

  Raporti: Qytetet më të pasura dhe më të varfra në Shqipëri

Nëse jeni në kërkim të një pune, ka më shumë shanse që ta gjeni në Tiranë ose në Durrës, teksa

Lexo me Shume

Shqipëria, perla e Ballkanit – Reportazhi francez që theu mitin e Shqipërisë së rrezikshme!

  Shqipëria, perla e Ballkanit – Reportazhi francez që theu mitin e Shqipërisë së rrezikshme!

Një video-reportazh i realizuar nga televizioni francez “France 2” mbi turizmin shqiptar arriti të thyente mitin se Shqipëria është një

Lexo me Shume

“Heronjtë” e Pogradecit, kush janë djemtë e gatshëm në çdo rast rreziku të notuesve

  “Heronjtë” e Pogradecit, kush janë djemtë e gatshëm në çdo rast rreziku të notuesve

3 djem të rinj mbrojnë qytetarët që pushojnë në liqenin e Ohrit në Pogradec. Ata punojnë si roje plazhi prej

Lexo me Shume

Ksamil, ujërat e zeza pushtojnë detin

  Ksamil, ujërat e zeza pushtojnë detin

Ata që kanë zgjedhur Ksamilin për të pushuar ditën e sotme nuk kanë kaluar një ditë aspak të mirë sepse

Lexo me Shume

Angli, dorëzohen prindërit e vogëlushit Charlie: “Duhet ta lëmë të shkojë djalin tonë të bukur”

  Angli, dorëzohen prindërit e vogëlushit Charlie: “Duhet ta lëmë të shkojë djalin tonë të bukur”

Pas muajsh të tërë përpjekjesh për të përmirësuar shëndetin e vogëlushit të tyre 1 vjeç tashmë, prindërit e Charli Guard

Lexo me Shume

Lulzim Basha kapet mat në plazh me Aurelën fill pas fitores së zgjedhjeve në Partinë Demokratike

  Lulzim Basha kapet mat në plazh me Aurelën fill pas fitores së zgjedhjeve në Partinë Demokratike

Kreu i sapozgjedhur sërish i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ka zgjedhur të pushojë në plazh 1 ditë pas fitores së

Lexo me Shume