Blitz | Kliko dhe Informohu

 Lajmi Fundit

Marrëveshja Rama-Basha, gallata e rrjeteve sociale godet në shenjë

Marrëveshja Rama-Basha, gallata e rrjeteve sociale godet në shenjë
May 18
12:09 2017

Politika ka në duart e saj fatet e shoqërive. Kështu ndodh  edhe me shoqërinë tonë, ku politika prej vitesh ndodhet në një spirale mosmarrëveshjesh.

3 muajt e fundit pas futjes së opozitës në çadër përballë zyrës kryeministrore, situata e politikës ka qenë e tensionuar, aq sa detyroi përfaqësuesit e perëndimit nga BE-ja dhe SHBA-të të zbarkojnë në Tiranë derisa u arrit më në fund një marrëveshje mes palëve.

Për atë që ndodhi dje dhe batutën e Ramës gjatë kohës që Basha po fliste për gazetarët, faqet e humorit kanë krijuar meme humoristike dhe ironike.

Këto janë disa prej më pikanteve.

Komento
Shperndaje