Blitz | Kliko dhe Informohu

 Lajmi Fundit

Gruaja rrëmben koalën. Policia e arreston

Gruaja rrëmben koalën. Policia e arreston
November 07
13:14 2016

Policia australiane ka arrestuar një grua pasi kishte rrëmbyer një koala dhe e kishte fshehur në çantën e saj të shpinës.

Ajo u ndalua nga një patrullë policie dhe kur u pyet nëse kishte diçka për të deklaruar ajo tregoi çantën me koalan brenda.

Koala 6-muajshe peshonte 1.5 kg, dhe kur u nxor nga çanta ishte e dehidratuar. Më pas ajo iu dorëzua shërbimeve të mbrojtjes së kafshëve për t’i ardhur në ndihmë.

Tashmë që koala u bë e famshme ka edhe një emër të ri, Alfred. /Blitz.al/

koala

koala-1

koala-2

Shperndaje