Blitz | Kliko dhe Informohu

Sociale

Pse Ilir Meta dhe Monika Kryemadhi kanë qenë gjithmonë çifti presidencial në Shqipëri

    Pse Ilir Meta dhe Monika Kryemadhi kanë qenë gjithmonë çifti presidencial në Shqipëri

Ka qenë data 29 tetor e vitit 1998, një vit plot trazira për jetën politike-ekonomike-sociale të Shqipërisë, kur Ilir Meta dhe Monika Kryemadhi firmosën për dashurinë e tyre në bashki

Lexo me Shume

Mesazhi prekës i nënës për djalin pas vdekjes së babait: “Jeta vazhdon, dua që sytë tanë të pushojnë nga të qarët”

    Mesazhi prekës i nënës për djalin pas vdekjes së babait: “Jeta vazhdon, dua që sytë tanë të pushojnë nga të qarët”

Vjollca ka ftuar djalin e saj, Eltonin, në rubrikën “Ka një mesazh për ty” në “E diela shqiptare”, moderuar nga Ardit Gjebrea, për t’i thënë se jeta vazhdon edhe pse

Lexo me Shume

Vajza e sëmurë i shpreh dashurinë nënës së saj: “Shëndeti im po përkeqësohet, por ti mos u mërzit, ke një jetë për të jetuar”

    Vajza e sëmurë i shpreh dashurinë nënës së saj: “Shëndeti im po përkeqësohet, por ti mos u mërzit, ke një jetë për të jetuar”

Një vajzë 15-vjeçare kishte ftuar nënën e saj Suzanën  në rubrikën “Ka një mesazh për ty” në e “E diela shqiptare”, moderuar nga Ardit Gjebrea, pasi dëshiron t’i kërkojë të

Lexo me Shume

Mos e besoni po deshët, por Petrit Vasili qenka 25 vjeç!

    Mos e besoni po deshët, por Petrit Vasili qenka 25 vjeç!

Kreu i sapozgjedhur i Lëvizjes Socialiste për Integrim, Petrit Vasili, ka festuar një nga ditët më të bukura në jetë, ditëlindjen e tij. Urimin e parë e ka dhënë deputetja

Lexo me Shume

(Fotogaleri) 15 plazhet më të bukura të Europës, mes tyre plazhi shqiptar i Drimadhes

    (Fotogaleri) 15 plazhet më të bukura të Europës, mes tyre plazhi shqiptar i Drimadhes

Gazeta britanike “The Guardian” e ka renditur plazhin e Drimadhës në jug të Shqipërisë, si një nga plazhet më të bukura të Europës. Në renditjen e publikuar në gazetën e

Lexo me Shume

Mahniti publikun shqiptar te “Gjeniu i Vogël”, Marjana Begu pa një strehë mbi kokë

    Mahniti publikun shqiptar te “Gjeniu i Vogël”, Marjana Begu pa një strehë mbi kokë

Shkodra u krenua 1 vit më parë me zërin e mrekullueshëm të Marjana Begut, fituese e “Gjeniut të Vogël”. Vargjet e këngës “Ëndërr”, një prej atyre që Marjana këndoi me

Lexo me Shume

Marrëveshja Rama-Basha, gallata e rrjeteve sociale godet në shenjë

    Marrëveshja Rama-Basha, gallata e rrjeteve sociale godet në shenjë

Politika ka në duart e saj fatet e shoqërive. Kështu ndodh  edhe me shoqërinë tonë, ku politika prej vitesh ndodhet në një spirale mosmarrëveshjesh. 3 muajt e fundit pas futjes

Lexo me Shume

8 mësime që babai duhet t’i japë djalit

    8 mësime që babai duhet t’i japë djalit

Megjithëse në rritjen e një fëmije kryesisht luajnë rol më të rëndësishëm nënat në krahasim me baballarët, duhet pranuar se në shumë raste roli edukativ i baballarëve mund të jetë

Lexo me Shume

Qeni që nuk e braktisi të zotin në momentet më të vështira

  Qeni që nuk e braktisi të zotin në momentet më të vështira

Jo më kot qeni përshkruhet si një kafshë besnike, që nuk të braktis e nuk të lë kurrë në baltë.

Lexo me Shume

Braktiset jugu i Shqipërisë, ekonomia ‘gropë’ shkaku kryesor

  Braktiset jugu i Shqipërisë, ekonomia ‘gropë’ shkaku kryesor

Prej vitesh shumë zona të Shqipërisë po braktisen masivisht nga qytetarët, dhe arsyet janë nga më të ndryshmet. Ata preferojnë

Lexo me Shume

OBSH: “3.000 adoleshentë vdesin çdo ditë”

  OBSH: “3.000 adoleshentë vdesin çdo ditë”

Një raport i Organizatës Botërore të Shëndetësisë ka bërë me dije se 3.000 adoleshentë vdesin çdo ditë. Kjo do të

Lexo me Shume

LGBTI marshon në Tiranë: “Zgjodhëm të dalim, jo të fshihemi gjithë jetën”

  LGBTI marshon në Tiranë: “Zgjodhëm të dalim, jo të fshihemi gjithë jetën”

Anëtarë të komunitetit LGBTI, si dhe anëtarë të shoqërisë civile dhe mbështetës të kauzës së tyre, kanë pedaluar sot në

Lexo me Shume

​Tirana pa ujë sot dhe pa drita nesër, cilat janë zonat që preken

  ​Tirana pa ujë sot dhe pa drita nesër, cilat janë zonat që preken

Disa zona të Tiranës do të duhet të qëndrojnë pa ujë dhe pa drita për disa orë gjatë mbrëmjes së

Lexo me Shume

Australi, nëna i jep gji vogëlushes së saj në Parlament

  Australi, nëna i jep gji vogëlushes së saj në Parlament

Larissa Waters është deputetja e parë australiane që ka ushqyer beben e saj me gji në dhomën e Parlamentit, pasi

Lexo me Shume

Shqipëria, njihuni me 9 destinacionet e preferuara të turistëve

  Shqipëria, njihuni me 9 destinacionet e preferuara të turistëve

“Shqipëria ka bukuri natyrale kaq të përkryer, sa të bën të mendosh se si ka mundësi që iu deshën 20

Lexo me Shume

Dashuria pa kufi – nuk përballoi dot dhimbjen, burri ndërron jetë pak momente pas bashkëshortes së tij

  Dashuria pa kufi – nuk përballoi dot dhimbjen, burri ndërron jetë pak momente pas bashkëshortes së tij

Një çift nga Zelanda e Re, që kishte jetuar 54 vite të martuar, kanë ndërruar jetë vetëm disa orë larg

Lexo me Shume

Historia prekëse e Hachiko-s rus, qeni që qëndroi 7 vjet me radhë në vendin ku ndërruan jetë të zotët

  Historia prekëse e Hachiko-s rus, qeni që qëndroi 7 vjet me radhë në vendin ku ndërruan jetë të zotët

Në vitin 1995, banorët e Tolyatti-t në Rusi panë se një qen i racës German Shepherd qëndronte herë pas here

Lexo me Shume

Rama i dërgon një mesazh të ngrohtë nënës Aneta dhe bashkëshortes Linda

  Rama i dërgon një mesazh të ngrohtë nënës Aneta dhe bashkëshortes Linda

Edhe pse ne i shohim përherë në kuadër të politikës dhe një aktiviteti tejet të ngjeshur në politikë, shpeshherë figurat

Lexo me Shume

Vogëlushja bën çiçin në klasë, babai i saj bën diçka të pabesueshme që të mos ndihej në siklet

  Vogëlushja bën çiçin në klasë, babai i saj bën diçka të pabesueshme që të mos ndihej në siklet

Ben Sowards është një baba krenar për 2 vogëlushet e tij. Përgjithësisht prindërit janë tepër protektivë për vajzat e tyre,

Lexo me Shume

Si keqtrajtohen arinjtë në Shqipëri, “Corriere della Sera” shkruan për abuzimin me kafshët në vendin tonë

  Si keqtrajtohen arinjtë në Shqipëri, “Corriere della Sera” shkruan për abuzimin me kafshët në vendin tonë

Të tërhequr në plazhe me një rrethore në qafë ose me një kofin në gojë për të tërhequr vëmendjen e

Lexo me Shume

Italia jep 800 € për të sapolindurit, kush përfiton nga rregulli i ri

  Italia jep 800 € për të sapolindurit, kush përfiton nga rregulli i ri

Pasi kanë kaluar plot katër muaj nga fillimi i vitit, Italia ka vënë më në fund në dispozicion nga sot

Lexo me Shume