Blitz | Kliko dhe Informohu

Sociale

Kjo letër e një 24 vjeçari që ndodhet pranë vdekjes ka një mesazh të rëndësishëm për jetën, që nuk duhet t’a humbisni!

    Kjo letër e një 24 vjeçari që ndodhet pranë vdekjes ka një mesazh të rëndësishëm për jetën, që nuk duhet t’a humbisni!

Jeta jonë shpesh kalon pa e kuptuar. Orët dhe momentet ikin. Prandaj është e rëndësishme t’i kujtojmë vetes gjërat që me të vërtetë vlejnë. Ky 24 vjeçar, i diagnostifikuar me

Lexo me Shume

Deri kur do vazhdojmë të prodhojmë viktima fajtore? (nga Aulona Musta)

    Deri kur do vazhdojmë të prodhojmë viktima fajtore? (nga Aulona Musta)

Dy ditë më parë, një vajzë 15-vjeçare është rrëmbyer në shtëpinë e saj, në prani të familjarëve nga dy djem në moshë madhore, nën kërcënimin e armëve. Thuhet se vajza

Lexo me Shume

Ekspertët paralajmërojnë: Mos postoni foto të fëmijëve në ditën e parë të shkollës

    Ekspertët paralajmërojnë: Mos postoni foto të fëmijëve në ditën e parë të shkollës

Shumë shpejt në vendin tonë nis shkolla për të gjithë nxënësit e arsimit fillor, 9-vjecar dhe të gjimnazit. E ndërkohë që fëmijët dhe adoleshentët këtu janë në pritje për fillimin

Lexo me Shume

“Je dhe nënë ti!” (nga Aulona Musta)

“Je dhe nënë ti!” (nga Aulona Musta)

  Ekziston ende një mendësi e vjetër, diskriminuese dhe tejet qesharake, se një vajzë/grua, pasi bëhet nënë duhet të ndryshojë me 180 gradë jetën e saj. Kur them ndryshim, nuk

Lexo me Shume

Nuk i dha dorën punëdhënësit, gruaja myslimane fiton gjyqin: “Feja s’ja lejon kontaktin fizik, nuk është diskriminim!”

    Nuk i dha dorën punëdhënësit, gruaja myslimane fiton gjyqin: “Feja s’ja lejon kontaktin fizik, nuk është diskriminim!”

Nje vajzë suedeze e cila i përket fesë muslimane ka fituar një kompensim nga gjykata e vendit pas problemeve që u ngritën kur ajo refuzoi ti shtrëngonte dorën punonjësit të

Lexo me Shume

Jeni në kërkim të një partneri të ri? Tashmë mund të hidhni grepin falë metodës së quajtur “Fishing”…

    Jeni në kërkim të një partneri të ri? Tashmë mund të hidhni grepin falë metodës së quajtur “Fishing”…

Nëse derimë sot i keni mbijetuar trendeve të njohjeve të njerëzve të rinj si “ghosting” apo “friends with benefits”, se keni qenë të lidhur apo ndoshta shumë të ndrojtur, bëhuni

Lexo me Shume

“Ju kam lënë Zotin!” – Emanuela Pepklola Zaimi revoltohet me tatimet, pasi i bllokuan shtëpizën e “Down Syndrome Albania”

Ditën e sotme, themeluesja dhe drejtoresha e fondacionit “Down Syndrome Albania” Emanuela Pepkola Zaimi është revoltuar me drejtuesit e tatimeve. Në ndihmë të fondacionit ajo ka hapur një shtëpizë bamirëse

Lexo me Shume

Kryetari i Komunitetit Mysliman uron besimtarët për Kurban Bajramin

    Kryetari i Komunitetit Mysliman uron besimtarët për Kurban Bajramin

Dita e nesërme është një ditë e shënuar për myslimanët në mbarë botën që festojnë Kurban Bajramin. Me këtë rast, kryetari i Komunitetit Mysliman në Shqipëri, Skënder Bruçaj, me anë

Lexo me Shume

Jo të gjithë heronjtë mbajnë pelerina. Uragani “Harvey” shpërfaq dashurinë e njerëzve për kafshët

  Jo të gjithë heronjtë mbajnë pelerina. Uragani “Harvey” shpërfaq dashurinë e njerëzve për kafshët

Nuk janë të paktë njerëzit që thonë se duan kafshët më shumë sesa llojin e njëjtë. Ndoshta kjo është një

Lexo me Shume

Historia e pazakontë. “Isha një neonaziste, por më pas rashë në dashuri me një grua me ngjyrë”

  Historia e pazakontë. “Isha një neonaziste, por më pas rashë në dashuri me një grua me ngjyrë”

Ishte një grua e bardhë që mendonte se raca e saj ishte superiore njësoj si udhëzimet e Hitlerit dikur. Por

Lexo me Shume

Historia e trishtë në Tiranë. Babai rrëfen mes lotësh se si djali e rrahu dhe e nxori nga shtëpia

  Historia e trishtë në Tiranë. Babai rrëfen mes lotësh se si djali e rrahu dhe e nxori nga shtëpia

Një 58-vjeçar me origjinë nga Librazhdi ka mbetur rrugëve pasi është dëbuar nga fëmijët e tij. A.Koçi, i ulur në

Lexo me Shume

(Foto) Nëna braziliane i jep gji fëmijës gjatë ceremonisë së dasmës

  (Foto) Nëna braziliane i jep gji fëmijës gjatë ceremonisë së dasmës

Një nuse braziliane është bërë e famshme pasi është fotografuar gjatë ditës së saj të dasmës duke ushqyer me gji

Lexo me Shume

Parku i liqenit në Tiranë, pista të reja ecjeje dhe pedalimi

  Parku i liqenit në Tiranë, pista të reja ecjeje dhe pedalimi

Bashkia e Tiranës ka nisur një nga projektet më të rëndësishme për rigjallërimin e Parkut të Liqenit, atë të ndërtimit

Lexo me Shume

Pogradec, korani drejt zhdukjes për shkak të gjuetisë së paligjshme

  Pogradec, korani drejt zhdukjes për shkak të gjuetisë së paligjshme

Gjuetia e peshkut koran në liqenin e Ohrit në Pogradec vijon të jetë problematike duke rrezikuar zhdukjen e peshkut simbol

Lexo me Shume

“Në xhenet gratë do të mbeten të virgjëra edhe pas marrëdhënies” – hoxha habit me deklaratat e tij

  “Në xhenet gratë do të mbeten të virgjëra edhe pas marrëdhënies” – hoxha habit me deklaratat e tij

Një hoxhë nga Kosova ka habitur me deklaratat e tij lidhur me atë që do të gjejnë besimtarët myslimanë pas

Lexo me Shume

Bleu biletën në një pikë karburanti, amerikania fiton shumën marramendëse prej 785 milionë $

  Bleu biletën në një pikë karburanti, amerikania fiton shumën marramendëse prej 785 milionë $

Një gruaje amerikane i ka ndritur fati pasi ka arritur të fitojë një shumë të jashtëzakonshme parash vetëm në sajë

Lexo me Shume

Mori mbiemrin e nuses për të shkuar në Angli, dy familje në konflikt

  Mori mbiemrin e nuses për të shkuar në Angli, dy familje në konflikt

Dy familje janë në një sherr të hapur me njëra-tjetrën për shkak të marrjes së mbiemrit të nuses nga ana

Lexo me Shume

Tiranë – Shkolla e Baletit është gati. Veliaj: “Ndryshim si dita me natën”

  Tiranë – Shkolla e Baletit është gati. Veliaj: “Ndryshim si dita me natën”

Ka përfunduar rikonstruksioni i Shkollës së Baletit në kryeqytet. Në nisjen e vitit të ri shkollor do të jenë 230

Lexo me Shume

Festa e birrës në Korçë, “lajthisin” pronarët e hoteleve, rritje e madhe çmimesh

  Festa e birrës në Korçë, “lajthisin” pronarët e hoteleve, rritje e madhe çmimesh

Për të 11-in vit radhazi, “Festa e birrës” në Korçë ka bërë që qindra turistë të preferojnë freskinë e birrës

Lexo me Shume

Birra dhe muzika “zbarkojnë” në Korçë, 5 ditë festive në qytetin e serenatave

  Birra dhe muzika “zbarkojnë” në Korçë, 5 ditë festive në qytetin e serenatave

Qyteti i Korçës, ashtu si çdo vit në dekadën e fundit, është gati të presë festën e birrës. Organizimi do

Lexo me Shume

Lajmi surprizë! Ja cili është universiteti më i mirë në Shqipëri

  Lajmi surprizë! Ja cili është universiteti më i mirë në Shqipëri

Universiteti Bujqësor i Tiranës është renditur si universiteti më i mirë në Shqipëri për vitin 2017. Ky lajm konfirmohet nga

Lexo me Shume