Blitz

 Breaking News

Zëdhënsja e PD-së bëhet nënë për herë të parë, zbulon emrin e fëmijës

Zëdhënsja e PD-së bëhet nënë për herë të parë, zbulon emrin e fëmijës
May 28
14:25 2019

Pak kohë më parë, u bë i ditur lajmi se zëdhënsja e PD-së, Ina Zhupa ishte në pritje të ëmbël. Ajo ka bërë të ditur ditën e sotme se data 20 maj ishte e veçantë për të, pasi solli në jetë Matiasin.

“Falenderim i veçantë! 20 Maj, ishte dita më e lumtur dhe kuptimplotë e jetës sime dhe të Fabit, Zoti na bekoi me djalin tonë MATIAS ! Nipi i parë, i gjysh Apostolit dhe Kadriut, i nëna Lubit dhe Lilit, i daja Ivit dhe xhaxhi Klajdit gëzon shëndet të plotë.”- shkruan Zhupa e më pas falenderon përzemërsisht mjekët që e kanë asistuar gjatë lindjes.

Dhe në fakt, emri “Matias” ka një kuptim tepër të veçantë: “Dhuratë e zotit”.

/Blitz.al/

Share