Blitz | Kliko dhe Informohu

 Lajmi Fundit

Shkodra nën pushtetit e ujërave: Mbi 3 mijë hektarë të përmbytura!

Shkodra nën pushtetit e ujërave: Mbi 3 mijë hektarë të përmbytura!
March 20
22:34 2018

Situata në zonën e Nën-Shkodrës sa vjen dhe kthehet në më problematike.

Pas zonave rurale, uji ka vërshuar edhe në qytet, ku në lagjen “Ajasem” lëvizja kryhet vetëm nëpërmjet varkave.

Në zonat rurale, situata vijon që të jetë e njëjta, prej 19 ditësh në Obot dhe fshatra të tjerë të Njësisë Ana e Malit, por edhe zona të tjera janë mbi 3 mijë hektarë tokë të përmbytura dhe 100 banesa të rrethuara nga uji.

Nga ana tjetër, bashkia kërkon shpalljen e emergjencës. /Blitz.al/

Komento
Shperndaje