Blitz

 Breaking News

Portokalli ironizon Këngën Magjike: Këndojmë për të ndihmuar!

Portokalli ironizon Këngën Magjike: Këndojmë për të ndihmuar!
December 09
16:38 2019

Pas tërmetit që goditi vendin më 26 Nëntor të këtij viti, producenti i festivalit “Kënga Magjike”, pas tërmetit, pas polemikave nëse duhej apo ‘sduhej të realizohej, Gjebrea vendosi t’a realizonte me kauzën “Këndojmë për të ndërtuar“, ku me shitjen e biletave do të ndërtohej një shtëpi.

Mbrëmjen e djeshem, aktori Alex Seitaj me rolin e Vezires ironizoi hapur festivalin. Së bashku me “Arian”, “Vezirja” i tha kësaj te fundit se do vazhdonin të bënin koncert, pavarësisht tërmetit, me moton këndojmë për të ndihmuar. Gjatë rolit, në aktrim e sipër u përmend fakti se Vezirja dhe Aria nuk ngelen pa lekë pavrësisht koncertit për bamirësi pasi do të marrin lekë nga sponsorat.

Share