Blitz | Kliko dhe Informohu

Thuhet se POOOR...

Zi në familjen e Iris Luarasit: Një pjesëtar i familjes ndërron jetë!

    Zi në familjen e Iris Luarasit: Një pjesëtar i familjes ndërron jetë!

  Ditën e sotme, familja e pedagoges dhe opinionistes së njohur Iris Luarasi është goditur nga një fatkeqësi. Bëhet fjalë për humbjen e jetës së vjehrrës së saj, e cila

Lexo me Shume

Sultjash i pjekur në 3 versione

    Sultjash i pjekur në 3 versione

Nga Adda’s All   Sepse ishte receta që mbajti gjatë  vendin e parë në blog dhe u bë gati nga të gjitha ndjekset e mia dhe më besoni jeni shumë. 

Lexo me Shume

Njësoj si me Nikon, Adela e di se në jetën reale është mallkimi dhe bekimi i mashkullit që ka në krah!

    Njësoj si me Nikon, Adela e di se në jetën reale është mallkimi dhe bekimi i mashkullit që ka në krah!

  Nuk kishte se si të ndodhte ndryshe për balerinën Adela Lami, e cila ishte e ftuar në “Thumb”, të mos pyetej lidhur me eksperiencën e saj të fundit që

Lexo me Shume

(Foto/Video ekskluzive) Era Rusi dhe Remzie Osmani zbulojnë surprizën e kësaj vere! Me bast që të gjithë do e dëgjoni papushim

    (Foto/Video ekskluzive) Era Rusi dhe Remzie Osmani zbulojnë surprizën e kësaj vere! Me bast që të gjithë do e dëgjoni papushim

Pa shumë zhurmë e në fshehtësi dy këngëtare shumë të dashura për publikun shqiptar kanë xhiruar videoklipin e bashkëpunimit të tyre më të ri. Jemi duke folur për Era Rusin

Lexo me Shume

Sherr dhe bojkot për dorëheqjen e Xhafajt, komisionet parlamentare paralizohen!

    Sherr dhe bojkot për dorëheqjen e Xhafajt, komisionet parlamentare paralizohen!

Deputetët e opozitës janë paraqitur ditën e sotme në Kuvend vetëm për të denoncuar skandalin e vëllait të ministrit të brendshëm, Angron Xhafaj. Teksa deputetët e djathtë ishin në Komisionin

Lexo me Shume

Motra e Meghan Merkle, akuzon nënën e Dukeshës: Ka marrë para në këmbim të fotove dhe intervistave për vajzën e saj!

    Motra e Meghan Merkle, akuzon nënën e Dukeshës: Ka marrë para në këmbim të fotove dhe intervistave për vajzën e saj!

Gjysëm motra e Meghan Markle, ose ndryshe motra nga babai Samantha, ka akuzuar nënën e Dukeshës së Sussex se ka marrë lekë për intervistat dhe fotot që ka shpërnadrë para

Lexo me Shume

Blerina Bombaj rrëfen pendimin e saj më të madh: “Për shkak të punës mungoj në familje!”

    Blerina Bombaj rrëfen pendimin e saj më të madh: “Për shkak të punës mungoj në familje!”

Shpesh herë, të gjithëve ne na duhet të bëjmë disa zgjedhje në jetë dhe në karrierë, të cilat herë na bëjnë të lumtur e herë jo. E ftuar këtë javë

Lexo me Shume

Pas debatit të menusë kopshteve, reagon Blerina Bombaj: “Ishte sulm personal! Pseudokonkurrencë dhe dashakeqësi!”

    Pas debatit të menusë kopshteve, reagon Blerina Bombaj: “Ishte sulm personal! Pseudokonkurrencë dhe dashakeqësi!”

Pak muaj më parë, dietologia e njohur Blerina Bombaj u bë pjesë e lajmeve dhe e mediave për shkak të menusë së re ushqimore për fëmijët e çerdheve dhe kopshteve.

Lexo me Shume

Adelina Ismaili trazon “ujërat”: Diçka ndryshe po vjen!

    Adelina Ismaili trazon “ujërat”: Diçka ndryshe po vjen!

Pas shumë vitesh mungesë në vëmendjen e mediave e publikut në Kosovë e Shqipëri, Adelina Ismaili u rikthye vitin e

Lexo me Shume

 Historike: Era Istrefi do të këndojë himnin e Kampionatit Botëror të Futbollit!

     Historike: Era Istrefi do të këndojë himnin e Kampionatit Botëror të Futbollit!

  Nëse mendoni se Era Istrefi po bën pushime tanimë, gaboheni! Burime pranë Prive.al kanë bërë me dije se këngëtarja

Lexo me Shume

Eurovizion 2018: Cilat janë katër mësimet që bota mësoi këtë vit nga ky spektakël?

    Eurovizion 2018: Cilat janë katër mësimet që bota mësoi këtë vit nga ky spektakël?

Eurovizioni i këtij viti ka qenë një spektakël absolut, me transmetimin e fundit nga Altice Arena në një audiencë prej

Lexo me Shume

Vijojnë debatet në DWTS. Ilir Shaqiri dhe Graciano Tagani përplasen gjatë spektaklit

    Vijojnë debatet në DWTS. Ilir Shaqiri dhe Graciano Tagani përplasen gjatë spektaklit

Edhe mbrëmjen e sotme në “Dancing With The Stars” nuk kanë munguar debatet mes jurisë dhe konkurrentëve. Këtë herë ka

Lexo me Shume

Shkarkoi prokurorin e çështjes Tahiri, reagon Arta Marku!

    Shkarkoi prokurorin e çështjes Tahiri, reagon Arta Marku!

Mesditën e sotme, Prokurori i Krimeve të Rënda, Besim Hajdarmataj u shkarkua nga detyra si numri dy i organit të

Lexo me Shume

Kukulla Ken, Rodrigo Alves, banori më i ri i  “Grande Fratello”

    Kukulla Ken, Rodrigo Alves, banori më i ri i  “Grande Fratello”

Ka disa javë që ka nisur një ndër spektaklet më të ndjelur në Itali “Grande Fratello” edicioni i 15-të .

Lexo me Shume

Lajm i keq për njerëzit: “Ylli i vdekjes” po afrohet, nëse prek sistemin tonë diellor gjithçka do të shuhet!

    Lajm i keq për njerëzit: “Ylli i vdekjes” po afrohet, nëse prek sistemin tonë diellor gjithçka do të shuhet!

Nuk duam të hapim panic së koti, por studentët e Universitetit të Madridit kanë arritur në një konkluzion që është

Lexo me Shume

Bashkëpunimi që nuk e kishit menduar kurrë! Bujar Qamili dhe Luana Vjollca, së shpejti me një projekt muzikor të përbashkët…

    Bashkëpunimi që nuk e kishit menduar kurrë! Bujar Qamili dhe Luana Vjollca, së shpejti me një projekt muzikor të përbashkët…

Ndoshta mund të habiteni por Luana Vjollca me videon e fundit në Instagram, duke kënduar një këngë popullore na paska

Lexo me Shume

Kisha e San Franciskos shprehet zyrtarisht: “Beyoncé është zgjedhja më e mirë e femrës në Bibël!”

    Kisha e San Franciskos shprehet zyrtarisht: “Beyoncé është zgjedhja më e mirë e femrës në Bibël!”

  Mund të duket e çuditshme, por ama është e vërtetë! Në kishën “Grace” të San Franciskos është mbajtur një

Lexo me Shume

Policia ndalon bashkëshorten e Elinel-it. Reperi i sheh nga larg teksa “gruaja e tij gangstere” shpëton kështu nga situata

    Policia ndalon bashkëshorten e Elinel-it. Reperi i sheh nga larg teksa “gruaja e tij gangstere” shpëton kështu nga situata

Dy ditë më parë Elinel dhe Mc Kresha publikuan bashkëpunimin e tyre të titulluar “Për Familjen”, një këngë e cila

Lexo me Shume

Shihni se si vogëlushja e Norës dhe Robertit performon deri në detaje këtë këngë për fëmijë

    Shihni se si vogëlushja e Norës dhe Robertit performon deri në detaje këtë këngë për fëmijë

Ajo është një nga fëmijët më të përfolur të showbiz-it shqiptar. Bëhet fjalë për Renee Berishën, vajzën e Nora Istrefit

Lexo me Shume

Jeni intolerantë ndaj alkolit por ende nuk e keni kuptuar. 9 simptomat që e tregojnë këtë!

    Jeni intolerantë ndaj alkolit por ende nuk e keni kuptuar. 9 simptomat që e tregojnë këtë!

Pasi konsumojnë alkol njerëzit fillojnë të ndjejnë simptoma të ngjashme me një reason alergjik ose sëmundje të tjera. Shumë njerëz

Lexo me Shume

Dua Lipa nuk di të ndalet! Këngëtarja shqiptare do të hap ceremoninë e finales së Champions League

    Dua Lipa nuk di të ndalet! Këngëtarja shqiptare do të hap ceremoninë e finales së Champions League

Finalja e madhe e Champions League është një nga ngjarjet më të shumëpritura nga të gjithë sportdashësit në botë. Këtë vit ndeshja e rëndësishme midis Real Madrit dhe Liverpool e

Lexo me Shume