Blitz | Kliko dhe Informohu

Thuhet se POOOR...

Të vetëkënaqurit e showbiz-it shqiptar, njihuni me VIP-at që pëlqejnë veten e tyre

    Të vetëkënaqurit e showbiz-it shqiptar, njihuni me VIP-at që pëlqejnë veten e tyre

Një gjë që nuk e kemi kuptuar (dhe nuk do ta kuptojmë kurrë) janë personat që u bëjnë “like” postimeve dhe fotografive të tyre në rrjetet sociale. Të njëjtën gjë

Lexo me Shume

Të “vonuar” por të zgjuar: VIP-at shqiptarë që po bëjnë xhelozë një rrjet të tërë

    Të “vonuar” por të zgjuar: VIP-at shqiptarë që po bëjnë xhelozë një rrjet të tërë

Muaji shtator është muaji i pushimeve për VIP-at tanë. Pikërisht në kohën kur ne kemi filluar  fluksin e punës ata zgjedhin të relaksohen. Dhe jo pa qëllim, pasi kanë kaluar

Lexo me Shume

Qeveria “Rama 2” nis punën, bashkë me të fillojnë edhe dorëheqjet e para

    Qeveria “Rama 2” nis punën, bashkë me të fillojnë edhe dorëheqjet e para

Akoma pa nisur mirë nga puna ka ardhur edhe dorëheqja e parë nga drejtorët e LSI-së. Ditën e sotme ka dhënë dorëheqjen kreu i Inspektoratit Shtetëror të Mjedisit dhe Pyjeve,

Lexo me Shume

Prisni pak, mos ndoshta Nik Xhelilaj do t’i kthehet ekranit shqiptar?

    Prisni pak, mos ndoshta Nik Xhelilaj do t’i kthehet ekranit shqiptar?

Nik Xhelilaj për një kohë të gjatë Shqipërinë e ka bërë shtëpi të dytë pasi shumicën e kohës ka qenë jashtë vendit (Gjermani, Turqi), ku ka qenë i angazhuar me

Lexo me Shume

Zihen “live” në emision, Robert Aliaj: “Mediokre”. Fiori Dardha: “Nuk të lejoj të më ofendosh!”

    Zihen “live” në emision, Robert Aliaj: “Mediokre”. Fiori Dardha: “Nuk të lejoj të më ofendosh!”

Mbrëmjen e sotme ka nisur edicioni i katërt i “Dance With Me”, programi i kërcimit në “Tv Klan” që bën bashkë disa nga figurat më të njohura të ekranit shqiptar.

Lexo me Shume

Këto personazhe publike (me në krye Albana Osmanin) humbën momentin më të bukur të dasmës së Getit dhe Marinës

    Këto personazhe publike (me në krye Albana Osmanin) humbën momentin më të bukur të dasmës së Getit dhe Marinës

Pak minuta më parë, Marina Vjollca dhe Getoar Selimi i thanë “po” njëri-tjetrit dhe tashmë janë zyrtarisht burrë e grua. Por momentin e altarit duket se e kanë humbur tre

Lexo me Shume

Bregu kundër Bashës: Mos na e nxirrni bojën fare! I dhatë kurorë dafine FITIMTARIT të vidhte shtëpinë e tij

    Bregu kundër Bashës: Mos na e nxirrni bojën fare! I dhatë kurorë dafine FITIMTARIT të vidhte shtëpinë e tij

Grupi parlamentar i Partisë Demokratike ka dalë me një deklaratë zyrtare në lidhje me atë që e cilëson shitje votash në votimin për kryetarin e kuvendit, Gramoz Ruçi. Në deklaratën

Lexo me Shume

(Foto) Mbesa e Marinës zbulon surprizën gjigante që i ka përgatitur tezes për dasmë

    (Foto) Mbesa e Marinës zbulon surprizën gjigante që i ka përgatitur tezes për dasmë

Ndërkohë që Marina Vjollca dhe Getoar Selimi bëhen gati për natën e madhe, dalëngadalë po zbulohen një nga një surprizat që janë përgatitur për ta. Dyshja e njohur më në

Lexo me Shume

(Foto) Në këngën e re, Elhaida Dani duket se nuk do të mbajë më asgjë

    (Foto) Në këngën e re, Elhaida Dani duket se nuk do të mbajë më asgjë

Ju kishte marrë malli për Elhaida Danin? Të themi të drejtën neve po! Pas Eurovizionit, këngëtarja shkodrane u zhvendos fillimisht

Lexo me Shume

20 vjet “Opinion”, Fevziu dhe Lame sqarojnë për herë të parë momentin e “Pushoooo!”

    20 vjet “Opinion”, Fevziu dhe Lame sqarojnë për herë të parë momentin e “Pushoooo!”

Nuk besojmë se ka njeri që nuk e ka parë momentin e debatit mes moderatorit Blendi Fevziu dhe Artan Lames.

Lexo me Shume

Kim Kardashian dhe Kanye West, prindër për herë të tretë! Është një VAJZË!

    Kim Kardashian dhe Kanye West, prindër për herë të tretë! Është një VAJZË!

Lajmi i ditës së djeshme për Kim Kardashian nuk ishte vetëm nudoja e radhës, pasi ajo dhe Kanye West do

Lexo me Shume

“Dedikim andrrash” për ditëlindjen e Sinanit! Andrra i emocionoi të gjithë me fjalët e dashurisë…

    “Dedikim andrrash” për ditëlindjen e Sinanit! Andrra i emocionoi të gjithë me fjalët e dashurisë…

Mbrëmjen e djeshme, Sinan Hoxha festoi ditëlindjen dhe surprizën e vërtetë ia bëri bashkëshortja e tij Andrra. Si gjithnjë, mjaft

Lexo me Shume

Andrra surprizon Sinan Hoxhën për ditëlindje. Ky i fundit është burrë me fat

    Andrra surprizon Sinan Hoxhën për ditëlindje. Ky i fundit është burrë me fat

Andrra është një vajzë e bukur, gjithmonë e sjellshme dhe mjaft e ëmbël në të gjitha daljet publike e sikur

Lexo me Shume

Pas ndarjes nga i dashuri, Ambra e “Big Brother” tashmë krah Veselit?

    Pas ndarjes nga i dashuri, Ambra e “Big Brother” tashmë krah Veselit?

Të gjithë besojmë se e mbani mend Ambrën, vajzën simpatike të këtij edicioni të “Big Brother” që i bëri të

Lexo me Shume

Bebe Rexha feston ditëlindjen. Urimi i Era Metës do t’ju surprizojë!

    Bebe Rexha feston ditëlindjen. Urimi i Era Metës do t’ju surprizojë!

Ditën e sotme këngëtarja e njohur Bebe Rexha feston ditëlindjen. Mes shumë urimesh nga të afërm e miq, nuk mund

Lexo me Shume

Majlinda Kelmendi shpallet xhudistja më e mirë në botë

    Majlinda Kelmendi shpallet xhudistja më e mirë në botë

Majlinda Kelmendi është shpallur xhudistja më e mirë femër në botë nga Federata Ndërkombëtare e Xhudos, një event i mbajtur

Lexo me Shume

Bëhuni gati për dasmën e parë të “Portokalli”-së! Zbulohen e detajet e ceremonisë që do të zhvillohet të shtunën

    Bëhuni gati për dasmën e parë të “Portokalli”-së! Zbulohen e detajet e ceremonisë që do të zhvillohet të shtunën

Të gjithë e njohim si Xhoda, por emri i tij i vërtetë është Irgen Çela. Aktori i “Portokalli”-së do t’i japë

Lexo me Shume

Sonin dhe Encën i bashkon diçka dhe nuk është muzika…

    Sonin dhe Encën i bashkon diçka dhe nuk është muzika…

Soni Malaj dhe Enca Haxhia janë dy nga këngëtaret më “in” të momentit. Duke marrë parasysh karrierën shumëvjeçare të Sonit

Lexo me Shume

Është fakt dhe pikë! Këto 10 foto i keni parë në Instagram-in e çdo shqiptari këtë verë

    Është fakt dhe pikë! Këto 10 foto i keni parë në Instagram-in e çdo shqiptari këtë verë

Ne shqiptarët kemi një karakteristikë që na dallon ‘1 orë larg’ nga popujt e tjerë: gjithmonë kemi qejf të njëjtën

Lexo me Shume

Ka krijuar shumë tekste për “Portokalli”-në, por kjo poezi për 1-vjetorin e vajzës së tij do t’ju prekë me të vërtetë

    Ka krijuar shumë tekste për “Portokalli”-në, por kjo poezi për 1-vjetorin e vajzës së tij do t’ju prekë me të vërtetë

Aktori dhe regjisori i njohur, Erion Isai, feston sot ditëlindjen e parë të vajzës së tij. Ajëri mbush plot një

Lexo me Shume

Nuk kishte si të mungonte ky detaj i Rihannës edhe në këtë klip shqiptar…

    Nuk kishte si të mungonte ky detaj i Rihannës edhe në këtë klip shqiptar…

Dihet botërisht tashmë që Rihanna është muzë frymëzimi për shumë këngëtare jo vetëm shqiptare, por edhe në shumë vende të tjera të botës. Kënga e saj e fundit “Wild Thoughts” u

Lexo me Shume